نماینده مردم کوثر و خلخال در مجلس:

بشیر خالقی گفت: توسعه آموزش عالی یکی از ضرورت‌های مهم کاهش مهاجرت بوده و نیازمند تدبیر و همت ویژه مسؤولان در این حوزه هستیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بشیر خالقی در دیدار با مسؤولان دانشگاه پیام‌نور شهرستان کوثر اظهار کرد: به منظور توسعه آموزش عالی و تقاضاهای موجود خواستار ایجاد یکی از دانشکده‌های اقماری دانشگاه محقق اردبیلی در شهرستان کوثر هستیم.

وی گفت: توسعه آموزش عالی یکی از ضرورت‌های مهم در برای کاهش مهاجرت بوده و نیازمند تدبیر و همت ویژه مسؤولان در این حوزه هستیم.

خالقی یادآور شد: ایجاد رشته‌های جدید و تقویت رشته‌های موجود در دانشگاه پیام‌نور کوثر یکی از مطالبات اصلی اهالی این منطقه از استان اردبیل است.

محمدصادق محمدی؛ سرپرست فرمانداری کوثر نیز در این دیدار با تأکید بر ادامه فعالیت دانشگاه پیام‌نور و حمایت همه جانبه مسئولان شهرستانی، گفت: با ایجاد رشته‌های جدید در دانشگاه پیام نور واحد گیوی تا حدی مشکلات دانشگاه مرتفع خواهد شد.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی؛ در ادامه از آمادگی دانشگاه محقق برای ایجاد فضای آموزشی در شهرستان کوثر در صورت اختصاص زمین مورد نظر خبر داد و گفت: با اخذ موافقت اصولی، تلاش می‌شود یکی ازدانشکده‌های اقماری و شهرستانی این دانشگاه در کوثر راه‌اندازی شود.

گودرز صادقی افزود: سیاست وزارت علوم برای ایجاد واحد اقماری اختصاص ۱۰ هکتار زمین با ۲۰ هزار متر فضای فیزیکی است.

مسئول ارزیابی و نظارت بر دانشگاه‌های استان اردبیل ضمن بیان این موضوع که قبلاً مجوز دانشکده کشاورزی برای کوثر صادر شده بود، افزود: با اخذ مجوز از وزارت علوم و تحویل زمین مورد نظر و همکاری مسئولین شهرستان در مرحله اول آماده اختصاص ۲ میلیارد تومان برای ایجاد واحد اقماری در این شهرستان هستیم.

انتهای پیام/فارس