مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل گفت: آمار تردد مسافر از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین حدود ۹۱ هزار نفر بود که نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد افزایش را نشان می دهد و تردد ۲ هزار و ۵۸۱ سواری از پایانه نیز با ده درصد افزایش مواجه بود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

علی رحمتی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل هم اکنون در نشست خبری در پایانه مرزی بیله سوار:

🔸پایانه مرزی با گمرک متفاوت است و در گذر زمان مدیریت پایانه مرزی بیله سوار به سازمان راهداری محول شده است.

🔸پایانه مرزی بیله سوار با تجمیع نمایندگی هایی از ۱۴ دستگاه اجرایی استان شکل گرفته است.

🔸در ایام نوروز برنامه هایی را در قالب ستاد سفرهای نوروز داشتیم.

🔸تردد روزانه مسافر از پایانه مرزی بیله سوار در روزهای عادی به ۲ هزار نفر و در طول تعطیلات عید نوروز نیز این آمار به ۸ هزار نفر در روز رسید.

🔸در طول تاریخ اداره راه و شهرسازی استان، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای اردبیل در سال ۹۶ حداقل در هر شهرستان ۱۸ کیلومتر عملیات روکش آسفالت انجام داده است.

🔸آمار تردد مسافر از ۲۵ اسفند تا ۱۵ فروردین حدود ۹۱ هزار نفر بود که نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد افزایش را نشان می دهد و تردد ۲ هزار و ۵۸۱ سواری از پایانه نیز با ده درصد افزایش مواجه بود.

🔸در سال ۹۶ واردات از پایانه مرزی بیله سوار ۱۰۷ درصد افزایش، صادرات ۲۴ درصد افزایش و جابه جایی مسافر در ۱۲ ماهه نیز حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر را شامل می شود.

🔸در طول زمستان و فصول بارندگی سال گذشته مصرف نمک در سطح جاده های استان اردبیل به ۱۱ هزار و ۶۰۰ تن رسید. که در تلاش هستیم با توجه به آسیب های نمک، مصرف این ماده در سال جدید را کاهش دهیم.

🔸حدود ۹۹ درصد حمل کالا در سطح استان از طریق حمل و نقل جاده ای انجام می گیرد.

🔸بحث هوشمندسازی زیرساخت های جاده ها از برنامه های پیش روی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اردبیل است.

🔸در استان، کار ساخت ۵ ساختمان راهدارخانه در بحث زیرساخت ها در شهرستان های مختلف در دست اجرا داریم و ۲۴ دستگاه دوربین ثبت تخلفات نیز در جاده های استان نصب گردیده است.

انتهای پیام/