نماینده مردم مشگین‌شهر خبر داد

ولی ملکی گفت: ۶۵ درصد بودجه استانی به اجرای این طرح اختصاص یافته و انتظار می‌رود با حضور استاندار اردبیل شاهد تحول خوبی در سال‌های آینده باشیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


ولی ملکی در بازدید از منطقه شهریئری مشگین‌شهر اظهار داشت: شهریئری مشگین‌شهر به عنوان یکی از آثار تاریخی کشور و حتی جهانی در نوع خود بی‌نظیر است که حفظ و حراست از این آثار برای همگان واجب است و بر خود لازم می‌دانیم تا از مردم تشکر کنیم که به خاطر مصونیت از میراث فرهنگی که نشان دهنده سبقه و پیشینه تاریخی کشور است حساسیت کافی و لازم را نشان دهند.

ملکی از تشکیل زنجیره انسانی در منطقه شهر یئری تشکر کرد و از تخصیص اعتبار برای احیا و توسعه گردشگری این منطقه برای امسال جاری خبر داد.

نماینده مردم شهرستان مشگین‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بنابر تصمیمات اتخاذ شده جلسه‌ای با مجمع نمایندگان داشتیم که در این جلسه شهر یئری را به عنوان یکی از با قدمت‌ترین آثار تاریخ بالا معرفی کرده و نسبت به ارائه بودجه درخواست‌های لازم را ارائه کردیم.

ملکی تصریح کرد: ۶۵ درصد بودجه استانی به اجرای این طرح اختصاص یافته و انتظار می‌رود با حضور استاندار اردبیل شاهد تحول خوبی در سال‌های آینده باشیم و بتوانیم این منطقه را به عنوان یکی از مناطق اصلی گردشگری منطقه به همگان معرفی کنیم.

وی اظهار کرد: از مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط انتظار داریم برای اجرای طرح حفاظتی شهر یئری با ما نهایت همکاری و مشارکت را با ما داشته باشند و در این زمینه مطالبات مردمی را مبنای کار قرار دهند چرا که در حال حاضر یکی از خواسته‌های مهم هم‌استانی‌ها توجه به شهر یئری و حفظ و نگهداری از این میراث ارزشمند است.

انتهای پیام/تسنیم