امین مولاخواه:

نزدیک یک ماه از انتصاب عاطف ناصری به فرمانداری نمین گذشت و شهرستانی که خود را به عنوان نگین درخشان صنعت گردشگری کشور معرفی میکند کماکان بدون ناخداست.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

تمامی اهالی شریف و میهمان نواز شهرستان سرعین بدون شک شما را یک شخصی کاربلد و اجرایی می شناسند و به طور قطع علاقه مندی شما به صنعت گردشگری را همانند دایه ای می دانند و این شاید علامت سوالی شده که جایگزین کردن شخصی که جای فرماندار سابق که کارنامه خوبی نیز داشته است چه کسی است که انتخابش چنین طولانی شده است .

بدون شک حق مردم فرهنگ پرور نمین است که فرماندار خویش را تمام وقت داشته باشند و این خود سیاست کلی دولت تدبیر و امید است که فرماندار باید ساکن دائمی آن شهرستان باشد و این حق را نیز به ما بدهید که فرماندار ساکن در این شهرستان داشته باشیم.

طولانی شدن انتخاب یک فرماندار برای شهرستانی چند نکته منفی دارد که بزرگترین آن ایجاد سازش های سیاسی بین احزاب برای انتخاب فردی که شاید سالها باید شهرستان تاوان بدهد و این کمی نگرانی ایجاد می کند که شما را نیز در انتخاب فردی لایق دچار تردید نماید در باور ما بهنام جو فردی تخصص مدار است و سیاست را در خدمت به مردم کمتر دخالت می دهد و این بهترین تعریف کارایی شما است .

شهرستان سرعین در شرایط فعلی در جایگاهی قرار گرفته که نیاز به تحرک فکری و تعریف درست واژه گردشگری است و اینکه هر شخصی پای در راه خدمت به این شهرستان می گذارد باید به این اصل توجه کند که حرکت سرعین یعنی ایجاد یک کارگاه تولیدی با ۵ هزار شغل دائمی و این کار را برای فرد سیاسی سخت می کند و اولویت اول را باید در تخصص محوری فرد و ترویج فرهنگ گردشگری دانست .

اینکه جایگاه فرمانداری ها در تمام جهان یک جایگاه سیاسی است یک جمله آکادمیک است و نمی شود برا آن شائبه ای درست کرد ولی در شهرهای توریستی داستان متفاوت است و اصل بر ذهنیت مدیران بر خدمت درست و ایجاد بستر برای ورود سرمایه گذاران بنا شده و این خارج از معنی فرمانداری در جایگاه سیاسی است و اگر بخواهیم مفهوم شایسته ای بر این بند جملات خویش داشته باشم در یک جمله اینگونه بیان میکنم که اگر فرماندار جدید در این حوزه موفق باشد
توانسته اندیشه های دولت و آوازه آن را در شهرستان و ایران ماندگار کند .

بحث انتخاب و طولانی شدن ها که باعث می شود شهرستان متضرر گردد نیت من بر این نیست که جناب ناصری نمی تواند به عنوان سرپرست موثر باشد بحث بر این است که کارایی هر فردی محدود است و تمرکز بر روی دو شهرستان که اداره آن کاملا متفاوت است کمی دشوار است.

نهایتا از جنابعالی تقاضا داریم هر چه سریعتر فرماندار این شهرستان را انتخاب کنید تا این شهرستان برای میزبانی عظیم تابستان آماده تر باشد در کمتر از دو ماه آینده سرعین کاری به مراتب سخت از بقیه شهرستان ها خواهد داشت آن هم میهمان نوازی از مردم نجیب ایران .

اعتماد داریم هر انتخابی از جانب شما به نفع ماست تسریع در انتخاب شخصی توانمند و متخصص حوزه گردشگری و قاطع ،خواسته ای است کوچک و مهم.

انتهای پیام/