مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل

علی رحمتی گفت: ما در بحث ترمیم و روکش آسفالت جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان اردبیل در همه شهرستان‌ها ۱۸۰ کیلومتر عملیات اجرایی را شاهد هستیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علی رحمتی در نشست بررسی طرح‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اظهار کرد: سردسیر بودن منطقه و عدم برخورداری از تکنولوژی‌های نوین را در عملیات برفروبی سبب شد تا ما در زمستان سال گذشته اقدام به رهاسازی ۳ هزار و ۱۰۰ خودروی گرفتار در برف و کولاک و اسکان ۲ هزار و ۵۰۰ نفر کنیم.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های در دست اجرای راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل اغلب از محل اعتبارات استانی و ملی تامین اعتبار شده‌اند، خاطرنشان کرد: اجرای ۱۸۰ کیلومتر روکش آسفالت در تمام شهرستان‌ها و محورهای مواصلاتی مهم را در دستور کار داریم.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل با بیان اینکه فعالیت ما در هیچ فصل و ایامی محدود و متوقف نیست، تصریح کرد: در طول سال به شکل مرتب برنامه‌های ما در بخش‌های مختلف به ویژه راهداری اعم از راهداری زمستانی، ایام تعطیلات نوروزی، ایام تابستان و … انجام می‌شود.

رحمتی به فعالیت اکیپ‌های راهداری در ایام زمستان در قالب ۱۲۰ اکیپ با ۲۶۰ دستگاه ماشین‌آلات سنگین و همراهی ۴۲۰ نفر نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: این نیروها در ۱۳ راهدارخانه اعم از ثابت و سیار اقدام به بازگشایی و برفروبی جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان در فصل زمستان کردند به طوری که راهداران ما تا آخر فروردین در گردنه‌ها مستقر هستند.

وی مصرف ۱۱ هزار و ۶۰۰ تن نمک را در ایام سرد زمستان در جاده‌های استان یادآور شد و گفت: این میزان استفاده از نمک برای جسم جاده‌های ما یک آفت و آسیب است.

عضو شورای اداری استان اردبیل در ادامه به حمل و نقل کالا و بار به عنوان یکی از خدمات اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه استان اردبیل فاقد بندر و زیرساخت‌های ریلی است اکثر حمل و نقل بار از طریق زمینی و با ناوگان عمومی انجام می‌شود که ما در سال گذشته با ۴ درصد افزایش جابجایی بار موفق شدیم بیش از ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تن بار را جابجا کنیم.

انتهای پیام/ایسنا