در حال حاضر فاز نخست کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر در روستای ارباب کندی در حال اجرا است که با بهره‌برداری از این پروژه زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر فراهم می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

 

ولی ملکی اظهار داشت: در حال حاضر فاز نخست کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر در روستای ارباب کندی در حال اجرا است که با بهره‌برداری از این پروژه زمینه اشتغال برای ۵۰۰ نفر فراهم می‌شود.

وی افزود: کارخانه کامیون‌سازی مشگین‌شهر بزرگ‌ترین کارخانه این حوزه در منطقه بوده که انتظار می‌رود تا پایان سال ۵۰۰ نفر در این مجموعه مشغول به کار شوند که دستاورد بزرگی در حوزه صنعت برای مردم و منطقه محسوب می‌شود.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس گفت: درصدد هستیم بتوانیم کامیونهای مدرن در کارخانه را تولید کنیم که این امر در این منطقه بی‌نظیر است و در سال حمایت از کالای ایرانی خودروهای ایرانی در منطقه تولید می‌شود.

ملکی بیان کرد: شهرستان مشگین‌شهر با راه‌اندازی این کارخانه می‌تواند به توسعه و پیشرفت حائز اهمیتی دست یابد که در این راستا تلاش همه‌جانبه مسئولان استان شایسته تقدیر و قدردانی است.

خدمات‌دهی ویژه در آبگرمهای مشگین‌شهر اولویت اساسی است

وی بیان کرد: خدمات‌دهی ویژه در آبگرمهای مشگین‌شهر اولویت اساسی است و در حال حاضر بیش از ۱۰ آبگرم مدرن در شهرستان ایجاد شده است که باید این امر مورد توجه قرار داده شود.

ملکی بیان کرد: آبگرمهای منطقه باید از حالت سنتی خارج شود و ایجاد محیط شاداب و پرنشاط در منطقه مبنای کار قرار گیرد که در آبگرمهای مشگین‌شهر مورد توجه قرار داده شده است.

وی تصریح کرد: شهرستان مشگین‌شهر همه‌ساله میزبان میلیون‌ها گردشگر داخلی و خارجی است که باید از این فرصت مناسب به نحو احسن استفاده کنیم و با خدمات‌دهی مناسب رضایت همه‌جانبه گردشگران را فراهم کنیم.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس گفت: عمده اهمیت شهرستان مشگین‌شهر مربوط به بخش گردشگری و صنعت است که در این زمینه اقدامات خوبی انجام شده که باید دوچندان شود.

ملکی گفت: بعد از گردشگری و صنعت باغداری و کشاورزی نیز مهم است که با توجه به این که باغات شهرستان به دلیل بلایای طبیعی خسارت وارد می‌کنند نیاز است در این زمینه برنامه‌ریزی‌های مناسب انجام شود تا کشاورزان منطقه دچار خسارت نشوند.

اختصاص بودجه از ردیف ملی برای شهر یئری

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس گفت: با تلاش مسئولان استانی و شهرستانی و دستور ویژه معاون اول رئیس جمهور اعتبارات ویژه برای شهر یئری مشگین‌شهر از ردیف ملی اختصاص یافت تا در آینده شاهد ساماندهی اساسی مجموعه شهر بئری مشگین‌شهر خواهیم بود.

ملکی افزود: این شهرستان دارای آثار تاریخی و باستانی است و باید از این بخش‌ها برای جذب گردشگران داخلی و خارجی استفاده شود که نیاز است در این حوزه استفاده از این ظرفیت‌ها مورد توجه قرار گیرد.

وی بیان کرد: اولویت استفاده از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی گفت: یکی از راهکارهای اساسی توسعه شهرستان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی است که در این زمینه در این شهرستان اقدامات خوبی انجام شده است.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس با اشاره به این که در حوزه ارتباطات و فناوری نیز در شهرستان اقدامات خوبی انجام شده است گفت: هدف ما خدمت بی‌منت به مردم است تا بتوانیم رضایت مردم را در همه جوانب محقق کنیم.

عملیات اجرایی چهار بانده کردن جاده اردبیل مشگین‌شهر با جدیت ادامه دارد

ملکی افزود: عملیات اجرایی چهار بانده کردن جاده اردبیل مشگین‌شهر با جدیت ادامه دارد و با برنامه‌ریزیهای انجام یافته این عملیات تسهیل شود تا در مدت زمان مشخص به بهره‌برداری برسد.

وی اظهار کرد: حجم عظیم گردشگران داخلی و خارجی در شهرستان ملموس است و انتظار می‌رود زیرساخت‌های مناسب از جمله جاده در شهرستان تامین شود تا دغدغه و نگرانی وجود نداشته باشد.

نماینده مردم مشگین‌شهر در مجلس گفت: نسبت به تحقق مطالبات مردم مشگین‌شهر اقدامات خوبی انجام شده و انتظار می‌رود تحول عظیمی در این زمینه روی دهد.

وی بیان کرد: سد احمدبیگلوی و سبلان مشگین‌ شهر نیز با جدیت ادامه دارد که با بهره‌برداری از این پروژه‌های تحول عظیمی ایجاد می‌شود.

راه‌اندازی پل معلق مشگین‌شهر نقش اساسی در جلب گردشگران داخلی و خارجی دارد

ملکی افزود: راه‌اندازی پل معلق مشگین‌شهر نقش اساسی در جلب گردشگران داخلی و خارجی دارد و خوشبختانه شاهد حضور خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی هستیم که این مجموعه شهرستان را به قطب گردشگری کشور تبدیل کرده است.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی بگ جامپ در پل معلق مشگین‌شهر این شهرستان به شهر ورزش‌های هیجانی پیوست و در این مجموعه اقدامات مناسبی انجام یافته که شایسته تقدیر است.

ملکی با اشاره به این که ما از مجموعه گردشگری پل معلق انتظار داریم تا در هر ماه یک پروژه به بهره‌برداری برسد گفت: در این زمینه اقدامات خوبی انجام داده و متولیان اجرایی اقدامات خوبی انجام می‌دهند.

وی گفت: خدمت بی‌منت به مردم و پیگری تحقق مطالبات مردم اولویت اساسی ما است و ما تلاش خود رابه کار گرفته‌ایم تا در این زمینه بتوانیم گام اساسی برداریم.

 

گفت‌وگو از اکبر  رزمی

انتهای پیام/تسنیم