مالک رضایی

قدر ناشناسیست اگر ایران را در نگاه ایرانی خود برنده ی آن بازی ندانیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یران در اوج افتخار، جام جهانی روسیه را ترک کرد.

درمسابقه ای که بازیکنی مانند کریستین رونالدو نتوانست دروازه ی تیم ایران را بگشاید و حتی پنالتی او بدست سنگربان تیم ایران کنترل و مهار شد و در صحنه ای دیگر با اغماض داور، کارت قرمز نگرفت تاعدالت به گونه ی دیگری معنا شود ،تیم ایران چیزی را نباخته است.

در مسابقه ای با بالاترین استاندارد جهانی که قهرمان اروپا و مدعی قهرمانی فوتبال جهان در اوج استیصال و با سراسیمگی،چشم به دست داور و سوت پایان بازی دوخت تااز مخمصه ی یوزهای ایران نجات یابد و به یک امتیاز پر مشقت خود اکتفا کند ،ایران تمامی امتیازها را برده است.

صرفنظر از بازی تاریخی ایران در ملبورن استرالیا که به صعود تماشایی و رویایی ایران به جام جهانی چند دوره ی قبل انجامید، بازی دیروز ایران با پرتغال،زیباترین بازی تیمی از ایران بود که جهان فوتبال را به احترام واداشت .ایران برای صعود به مرحله ی بالا و حذف زود هنگام پرتغال از گردونه ی رقابت و رسیدن به رویای تاریخی خود فقط چند ثانیه زمان و چند سانتی متر با دروازه ی تیم مدعی فاصله داشت.

قدر ناشناسیست اگر ایران را در نگاه ایرانی خود برنده ی آن بازی ندانیم.

ما از هر جهت شایسته ی صعود به مرحله ی بالاتر بودیم ،اما چو قسمت ازلی بی حضور ما کردند ،گر اندکی نه به وفق رضاست خرده مگیر
تیم ملی ایران شایسته ی تحسینی بالاتر از تبریک است .

انتهای پیام/