دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل گفت: ۵ سالن ورزشی، باشگاه و آرایشگاه به دلیل عرضه قرص‌های اعتیادآور در اردبیل پلمب شده‌اند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

 

بهنام بهشتی در بازدید از مراکز ترک اعتیاد در اردبیل اظهار داشت: ماسفانه در حال حاضر مراکز فروش داروهای گیاهی، عطاری‌ها و باشگاه‌ها مامن مناسبی برای عرضه و فروش قرص‌های اعتیادآور و مواد مخدر در اردبیل شده و به نوعی زنگ خطر اعتیاد در اردبیل به صدا درآمده است.

وی با اشاره به پلمب ۵ سالن ورزشی و آرایشگاه به دلیل عرضه قرص‌های اعتیادآور در اردبیل گفت: نیاز است در این زمینه با تشدید نظارت‌ها و اقدامات مناسب بتوانیم معضل اعتیاد را در سطح استان مدیریت کنیم و قربانیان این بلای خانمان‌سوز را نجات دهیم چرا که همه‌ساله بسیاری از مردم بدون کم‌اطلاعی و ناآگاهی قربانی این بلای خانمان‌سوز می‌شوند.

دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان اردبیل با بیان این که سوء مصرف مواد مخدر در استان اردبیل در سال گذشته ۳۰ نفر قربانی گرفته است گفت: این موضوع نیازمند برنامه‌ریزی‌های هدفمند و منسجم است تا بتوانیم در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به تمام اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

بهشتی اظهار کرد: بهره‌گیری از ظرفیت‌های سازمان‌های مردم نهاد و برگزاری کارگاه‌های پیشگیری از اعتیاد در استان تحقق یافته و ما در کنار روش آموزش چهره به چهره و انتقال مفاهیم و مسایل جدید در حوزه پیشگیری و اجتماعی کردن مبارزه با معضل اعتیاد تلاش می‌کنیم تا با دریافت انتقادات و پیشنهادات یک هم‌افزایی را در کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها در این حوزه داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ۱۶ هزار نفر معتاد در سطح استان اردبیل شناسایی شده و در حال حاضر در سطح استان بیش از ۶۴ هزار نفر درگیر این بلای خانمان‌سوز هستند که به همین منظور نیاز است رتقای انش‌ و مهارت را در این حوزه مورد ارزیابی قرار داده و با استفاده از مشاوران مجرب و کاردان در این زمینه تصمیم‌گیری‌های مناسب و هدفمند داشته باشیم.

انتهای پیام/ایرنا