فرماندار کوثر مطرح کرد

فرماندار شهرستان کوثر با انتقاد از شانه خالی کردن برخی بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات به متقاضیان، گفت: سه بانک عامل در شهرستان کوثر در هنگام پرداخت وام بعد از تصویب طرح‌های توجیهی کارشکنی می‌کنند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


وحید کنعانی در جلسه اولین کارگروه اشتغال شهرستان کوثر که در محل سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: طبق برش شهرستانی امسال باید از محل ارائه تسهیلات اشتغال فراگیر و همچنین روستایی و عشایری برای ۵۲۱ نفر اشتغال ایجاد شود.

وی با بیان اینکه بانک‌ها امروز در خط مقدم ایجاد اشتغال در کشورهستند، افزود: تا پایان سال ۹۶ از مقدار ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر فقط ۱۰ فقره وام در مجموع ۷۳۲ میلیون تومان با اشتغال‌زایی ۱۰ نفر پرداخت شد.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری کوثر تصریح کرد: برای سال جاری ۱۵۰ میلیارد ریال برای ارائه تسهیلات اشتغال به جوانان و متقاضیان در زمینه‌های مختلف (اشتغال فراگیر و همچنین روستایی- عشایری و مشاغل خانگی) از سوی استانداری (در برش شهرستانی) با هدف ایجاد اشتغال در شهرستان کوثر در نظر گرفته شده است.

کنعانی با انتقاد از شانه خالی کردن برخی بانک‌های عامل در کوثر علی‌رغم موافقت مدیران عامل استانی این بانک‌ها در جلسات متعدد با استانداری اردبیل و فرمانداری کوثر، گفت: سه بانک عامل در کوثر در موقع پرداخت وام بعد از تصویب طرح‌های توجیهی در کارگروه‌های شهرستانی و استانی از ارائه وام به متقاضیان به بهانه‌های مختلف کارشکنی می‌کنند.

فرماندار کوثر با انتقاد از عدم استفاده از آب‌های جاری در شهرستان در ایجاد کسب و کارهای جدید مرتبط از سوی اهالی و سرمایه‌گذاران، توضیح داد: خوشبختانه از سال‌های گذشته تا به امروز شهرستان کوثر از کم آبی رنج نبرده و استفاده از این نعمت خدادادی در رودخانه‌ها را استان‌های دیگر در پایین‌دست رود قزل اوزن تبدیل به ثروت می‌کنند.

تا پایان سال ۹۶ از ۲۷ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته به شهرستان کوثر تنها به ۱۰ طرح مبلغ ۷۳۲ میلیون تومان پرداخت شده است.

 

انتهای پیام/فارس