معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق اردبیل گفت: هم‌اکنون حدودا نیمی از قطعی شبکه استان به دلیل کمبود آب می‌باشد که در این زمینه نیاز است تا مردم در مصرف آب صرفه‌جویی لازم و کافی را داشته باشند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

حسین قدیمی اظهار داشت: باتوجه به اینکه در فصل گرما ۵۰ درصد نیروگاه‌های آبی بدلیل کمبود آب از مدار خارج می‌شود هم‌اکنون نیز به دلیل کمبود آب و اوج مصرف آب در استان اردبیل طی روزهای گذشته قطعی موقتی در شبکه اردبیل را شاهد بودیم که این قطعی متاسفانه سراسری بوده و به منظور کنترل این قطعی چاره‌ای جز صرفه‌جویی در مصرف آب و برق به صورت جد نداریم که در همین راستا نیاز است مردم در مصرف آب و برق صرفه‌جویی لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه هم‌اکنون در شبکه استانی قطعی برق داریم افزود: این قطعی‌ها در نهایت در صورت عدم کنترل و صرفه‌جویی نیروی برق از سوی مردم تبدیل به خاموشی‌های مداوم خواهد شد که در این زمینه نیاز است تا به جهت بهبود شبکه نیروی برق اردبیل تقویت آن مصرف برق در سطح استان را به میزان حداقل خود کاهش دهیم.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق اردبیل تصریح کرد: خوشبختانه در خاموشیهای چند روز اخیر شهرهای شمالی استان اردبیل درگیر این موضوع نبودند که در همین رابطه لازم به ذکر است که بخشی از برق این شهرهای شمالی در سطح استان نیز از طریق شبکه جمهوری آذربایجان تامین می‌شود و این مهم کمی از فشار شبکه استان به ناچیزی کاسته است.

قدیمی ضمن تاکید بر صرفه‌جویی در مصرف آب و برق در استان اردبیل گفت: در این زمینه به دلیل عدم اطلاع قبلی در خاموشی‌های چند روز اخیر از مردم عذرخواهی می‌کنیم اما برنامه‌ریزی کردیم تا در صورت تداوم خاموشی‌های موقت و مقطعی در شبکه برق استان حتما و قطعا قبل از خاموشی منطقه نسبت به اطلاع‌رسانی زمان دقیق خاموشی‌ها اهتمام داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در فصل زمستان کمتر خاموشی برق در اردبیل صورت می‌گیرد،اظهار کرد: و این در حالی است که در تابستان به دلیل مصرف بیشتر میزان خاموشی بیشتر می‌شود و ضروری است شهروندان در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند.

معاون بهره‌برداری شرکت توزیع نیروی برق اردبیل گفت: هم‌اکنون حدودا نیمی از قطعی شبکه استان به دلیل کمبود آب می‌باشد که در این زمینه نیاز است تا مردم در مصرف آب صرفه‌جویی لازم و کافی را داشته باشند.

 

انتهای پیام/تسنیم