معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری اردبیل:

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان اردبیل گفت: سالانه در استان ۸۰ هزار پرونده کیفری در استان اردبیل تشکیل می شود که ۴۰ هزار پرونده کیفری آن مربوط به خشونت ونزاع است، که نصف پرونده های کیفری استان اردبیل را تشکیل می دهد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یوسف خدادادی در دوره آموزشی آسب های اجتماعی درمدارس با حضور مدرسین خانواده های مناطق نوده گانه استان در خانه تربیت معلم اداره کل آموزش و پرورش استان اردبیل اظهارداشت: آسیب های اجتماعی پدیده جهانی است که در کشور ماهم گسترش زیادی داشته است که مبنی بر فرمایشات مقام معظم رهبری ۲۰ سال ازآسیب های اجتماعی غفلت شده است.

وی با اشاره به لزوم آگاه سازی و فرهنگ سازی پیشگیری از آسیب های اجتماعی توسط خانواده و نهاد تعلیم وتربیت تصریح کرد: ریشه اصلی این جرائم ریشه فرهنگی و تربیتی است که باید با برگزاری دوره های مدون اموزشی و تربیتی تقویت شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان اردبیعنوان کرد:سالانه ۴۰ هزار پرونده کیفری در اثر نزاع و خشونت که ناشی از ضعف گفتاری و برقراری ارتباط صحیح اجتماعی است تشکیل می شود.

خدادادی با اشاره به لزوم تقویت ارتباط گفتاری و برقراری ارتباط صحیح در بین دانش آموزان توسط مربیان و فرهنگیان افزود: مهم ترین عامل اعتیاد این هست که معتادان از عواقب خانمان سوز اعتیاد درفروپاشی بنیان خانواده و تزلزل شخصیت آن آگاهی کافی ندارند.

وی ادامه داد: استان اردبیل جزو استان های امن کشور است که متاسفانه فقدان مهارت برقراری ارتباط صحیح موجب گردیده تا در خشونت های جزئی شاهد افزایش پرونده های کیفری در دادگستری باشیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل بیان کرد: آمار اعتیاد در مدارس استان نگران کننده است که لزوم آگاه سازی توسط مدیران و معلمان آموزش دیده در حوزه اعتیاد و آسیب های اجتماعی را می طلبد.

خدادادی با ابراز نگرانی از کاهش سن اعتیاد در بین جوانان به ۱۴ الی ۱۵ سال تصریح کرد:درکنار وجود نواقص ها و مشکلات عدیده در تامین رفاه فرهنگیان استان باید عاری از نگاه مادی به شغل مادی بلکه با نگاه دینی و انسانی خود در کاهش آسب های اجتماعی و آگاه سازی نقش جوان اقدام بفرمایند.

 

انتهای پیام/سبلان ما