معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل گفت: جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان اردبیل برای بسیاری از مسافران داخلی و خارجی ناشناخته مانده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بهمن حسین‌زاده با اشاره به ظرفیت و پتانسیل این استان در حوزه گردشگری، اظهار کرد: جاذبه‌های طبیعی و گردشگری استان اردبیل برای مسافران داخلی و خارجی ناشناخته مانده و باید این ظرفیت‌های بالقوه را به بالفعل تبدیل کنیم.

وی ادامه داد: استان اردبیل به خاطر وسعت مناسب خود و وجود آب‌های گرم و طبیعت بکر، در ۶ ماه ابتدایی سال پذیرای مسافران زیادی بوده و باید استراتژی  برای افزایش اقامت مسافران و توریسم‌های خارجی در هتل‌ها و مکان‌های گردشگری تدوین شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اردبیل تصریح کرد: ۲۴ طرح گردشگری استان اردبیل توسط مشاوران در دست مطالعه است که ۴ پروژه آن پیست اسکی  در نقاط مختلف شهرستان اردبیل بوده تا در ۶ ماه دوم سال از ظرفیت‌های گردشگری اردبیل استفاده کنیم.

حسین‌زاده افزود: تمامی طرح‌های  گردشگری مطالعه شده تا با درنظر گرفتن شرایط اقلمی استان اردبیل در هیچ‌یک از برنامه‌ها به‌صورت هیجانی تصمیم‌گیری نشود.

وی با اشاره به مناطق گردشگری استان اردبیل، گفت: شهرستان سرعین تنها منطقه گردشگری اردبیل نبوده بلکه در تمامی شهرستان‌ها این ظرفیت وجود دارد تا به قطب گردشگری استان اردبیل تبدیل شود و در این راستا باید اطلاع‌رسانی جامع صورت پذیرد.

انتهای پیام/فارس