مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: اگر آئین‌نامه ساماندهی امور عشایر به مرحله اجرا برسد، قشلاق‌های بالای ۲۰ خانوار عشایری به روستا تبدیل می‌شوند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

معرفت آذری اظهار داشت: اجرای این آئین‌نامه توانمندی سازی روستاها و برطرف شدن بسیاری از مشکلات عشایر را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: براساس قانون برنامه ششم توسعه، سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر اختصاص یافته و اگر این اعتبار تخصیص یابد،‌ با هزینه کردن در مناطق عشایری، اقدامی مناسب برای حل مشکلات این قشر زحمت کش بعمل خواهد آمد.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل افزود: فرمانداری‌ها در تخصیص بودجه و اعتبارات به طرح‌های عشایری توجه ویژه‌ای داشته باشند تا خدمات لازم به عشایر به صورت بهینه انجام گیرد.

وی بیان کرد:‌ عشایر استان اردبیل مشکلاتی از قبیل ،ساماندهی نشدن، تأمین آب شرب مناسب و جاده دارند و برای برطرف شدن آنها پیگیری های لازم با مسئولان دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

آذری بیان کرد: انجام خدمات بهتر و مطلوب به جامعه عشایر استان از مهم ترین اولویت‌‌های این اداره کل بوده و تلاش می‌شود با کمک سایر دستگاههای اجرایی سطح ارائه خدمات به این قشر زحمتکش ارتقا یابد.

آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل به همراه مدیر‌کل امور عشایر اردبیل، نمایندگان مردم مشگین‌شهر، پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس‌، مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی با عشایر شاهسون در ییلاقات مشگین شهر دیدار کرده و مسائل و مشکلات آنان را بررسی کردند.

 

انتهای پیام/تسنیم