مدیرکل امور عشایر استان اردبیل گفت: اگر آئین‌نامه ساماندهی امور عشایر به مرحله اجرا برسد، قشلاق‌های بالای ۲۰ خانوار عشایری به روستا تبدیل می‌شوند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

تبدیل قشلاق‌های بالای ۲۰ خانوار عشایری به روستا در اردبیل

معرفت آذری اظهار داشت: اجرای این آئین‌نامه توانمندی سازی روستاها و برطرف شدن بسیاری از مشکلات عشایر را به دنبال خواهد داشت.

وی گفت: براساس قانون برنامه ششم توسعه، سهمی از مالیات بر ارزش افزوده به عشایر اختصاص یافته و اگر این اعتبار تخصیص یابد،‌ با هزینه کردن در مناطق عشایری، اقدامی مناسب برای حل مشکلات این قشر زحمت کش بعمل خواهد آمد.

مدیرکل امور عشایر استان اردبیل افزود: فرمانداری‌ها در تخصیص بودجه و اعتبارات به طرح‌های عشایری توجه ویژه‌ای داشته باشند تا خدمات لازم به عشایر به صورت بهینه انجام گیرد.

وی بیان کرد:‌ عشایر استان اردبیل مشکلاتی از قبیل ،ساماندهی نشدن، تأمین آب شرب مناسب و جاده دارند و برای برطرف شدن آنها پیگیری های لازم با مسئولان دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

آذری بیان کرد: انجام خدمات بهتر و مطلوب به جامعه عشایر استان از مهم ترین اولویت‌‌های این اداره کل بوده و تلاش می‌شود با کمک سایر دستگاههای اجرایی سطح ارائه خدمات به این قشر زحمتکش ارتقا یابد.

آیت‌الله سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل به همراه مدیر‌کل امور عشایر اردبیل، نمایندگان مردم مشگین‌شهر، پارس‌آباد و بیله سوار در مجلس‌، مدیران و مسئولان استانی و شهرستانی با عشایر شاهسون در ییلاقات مشگین شهر دیدار کرده و مسائل و مشکلات آنان را بررسی کردند.

 

انتهای پیام/تسنیم