مسئول نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرعین از آغاز اجرای طرح ساماندهی خانه مسافرهای شهرستان سرعین واقع در استان اردبیل خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

جهانگیر شهبازی گفت: در سال گذشته تعداد خانه مسافرها ۱۰۰ مورد برآورد شده بود و مالکان خانه مسافرها تا پایان هفته جاری می توانند نسبت به دریافت مجوز اقدام کنند.

وی خواستار همکاری مسافران و گردشگران در ساماندهی خانه مسافرها شد و اظهارامیدواری کرد مسافران از اسکان در مراکز اقامتی غیرمجاز خودداری کنند.

شهبازی اظهار داشت: در شهر سرعین چهار کیوسک اطلاع رسانی فعال است که مسافران می توانند نسبت به اخذ اطلاعات از مراکز اقامتی مجاز به کیوسک ها مراجعه کنند.

او همچنین به ساماندهی جارچیان نیز اشاره کرد و بیان داشت: با همکاری فرمانداری و شورای تامین شهرستان جارچیان ساماندهی شده و پروانه هر مرکز اقامتی که از جارچی جهت جذب مشتری استفاده کند، پلمب می شود.

او همچنین خواستار توجه مراکز اقامتی به شیوه های الکترونیکی جذب مشتری و ارائه خدمات شد.

شهر سیاحتی سرعین در ۲۷ کیلومتری غرب اردبیل در دامنه قله ۴۸۱۱ متری سبلان به سبب برخورداری از آب های گرم و سرد معدنی، چشم اندازهای طبیعی زیبا و هوای دلپذیر سالانه پذیرای نزدیک به هشت میلیون مسافر و گردشگر داخلی و خارجی است.

 

انتهای پیام/ایرنا