صفا یعقوبی

🔹مردان بزرگ شاید از اسب قدرت بیفتند ولی از اصل نمی افتند.درود بر کسانی که برای حل مشکلات مردم شبانه روز تلاش میکنند بدون آنکه خدمتشان دیده شود. 🔹این روزها اظهارنظرهایی در قالب انتقاد از طرف برخی افراد و گروهها در رسانه ها و فضای مجازی بر علیه فرماندار خلخال پخش می‌شود که نتیجه آن […]


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

🔹مردان بزرگ شاید از اسب قدرت بیفتند ولی از اصل نمی افتند.درود بر کسانی که برای حل مشکلات مردم شبانه روز تلاش میکنند بدون آنکه خدمتشان دیده شود.

🔹این روزها اظهارنظرهایی در قالب انتقاد از طرف برخی افراد و گروهها در رسانه ها و فضای مجازی بر علیه فرماندار خلخال پخش می‌شود که نتیجه آن جز ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی عایدی ندارد،یک گروه از انها که خود را منتصب به حامیان و اطرافیان نماینده محترم خلخال میدانند بدلیل نا امیدی از اقناع دکتر خالقی در تغییر فرماندار به دنبال راه اندازی هجمه های رسانه ای و ناراضی نشان دادن جامعه از عملکرد فرماندار در صدد تخریب و بی‌اعتبار کردن او هستند تا بتوانند با این روش دکتر خالقی را مجاب به تغییر فرماندار نمایند درشرایطی که بخوبی میدانند استاندار با اگاهی از اخلاق و عملکرد فرماندار برتداوم مدیریت ایشان اصرار دارند و آن را به نفع شهرستان محروم خلخال می دانند.

🔹 گروهی دیگر که از اصولگرایان سنتی شهر میباشند این طیف هیچ کس را بجز یک فرماندار اصولگرا قبول ندارند و حساب و مواضعشان کاملا شفاف و گویاست، و اما گروه بعدی که اصلاح طلبان به اصطلاح پوست انداز هستند که چند سالی است در عطش بدست گرفتن قدرت میخواهند با تغییر فرماندار انتقام خود را از آقای اروجعلی محمدی بعنوان بزرگترین حامی فریدون بابایی بگیرند.

🔹 اطرافیان نماینده، اصولگرایان سنتی و اصلاح طلبان به اصطلاح پوست انداز شهر‌ و کسانی که این اهداف را دنبال می‌کنند مساله‌شان خلخال و آینده خلخال و زندگی مردم نیست وگرنه خودشان نیز به خوبی میدانند در این شرایط بسیار ویژه و خاصی که بر کشور حاکم است اینگونه جو سازیها‌ کمکی به حل مسایل و مشکلات مردم نمی‌کند دلسوزان شهر میدانند اکنون باید صادقانه از هر کمکی که میسور باشد نباید دریع کرد و اصلا فصل دعوی ودرگیری نیست .

🔹شنیده ها حاکی است موضوع گذر از دکتر خالقی در انتخابات آینده در جلسه بعضی از اطرافیان و حامیان قبلی ایشان کلید خورده است،جلسه ای که نتیجه آن یک نوع هماهنگی و همکاری میان حامیان نماینده فعلی، اصولگرایان و اصلاح طلبان پوست انداز در رابطه با تغییر بابایی و سهم خواهی از طریق فشار به دکتر خالقی برای تغییر ایشان است‌.

🔹اما عده‌ای دیگر نیز فقط بدنبال منافع شخصی خودشان هستند، چون با امدن بابایی مجرای منافعشان مالی شان قطع شده و به نوعی از رانت دوران قبل برخوردار نیستند ( بنا بر اسناد) لذااز طریق رسانه و فضای مجازی با این گروه ها هماهنگ شده و میخواهند انتقام فرماندار قبلی را از اقای بابایی بگیرند،ِ لذا با مخاطب قرار دادن نماینده از زبان استاندار سخن می‌گویند، این نوع نگاه و تخریب در شرایط موجود برای مردم و بسیاری از کنشگران سیاسی زیاد هم غیرقابل درک نیست. باید تاکید کنم که بحث دیدگاه سیاسی نیست. قبل از دیدگاه سیاسی بحث پایبندی به پیشرفت منطقه و شهرمان مطرح است و البته این تعهدی است که همه ما در برابر مردم و آینده جوانان شهرمان داریم، لذا بیشتر از هر زمانی نیازمند به انسجام،وحدت و همدلی هستیم و نه اینکه هر کسی منافعش تامین نشد از یک طرف به نماینده و از طرف دیگر به استاندار فشار بیاورد.

🔹و اما متنی که چند روز پیش در یکی دوتا از کانالهای پر مخاطب شهرستان منتشر شد در واقع انتقاد نبود هیچ کس منکر انتقاد نیست، انتقاد باید سازنده و به دور از قصد و غرض و صادقانه باشد، همان‌طور که خود آقای فرماندار، استاندار محترم و نماینده مردم شریف خلخال بارها این موضوع را در جلسات متعدد مطرح ‌کرده اند.

🔹مشکلات شهر ما بی‌ارتباط با مسایل کشور نیست همه ما میدانیم وضعیت کنونی شهر ما به مباحث و مشکلات گذشته‌ بر‌ می‌گردد. اگر در گذشته این مسائل و مشکلات گریبانگیر ما نبود الان چنین وضعیتی را نداشتیم، اگر کارخانه نئوپان خلخال تعطیل شده است این در گذشته اتفاق افتاده است و در گذشته بدلیل عدم سرمایه گذاری ورشکست و از چرخه تولید خارج گشته است و یا اینکه کارخانه سیمان به سرانجام نرسیده ربطی به فرماندار و نماینده ندارد که وضعیت اقتصادی و شرایط کشور ایجاب کرده است. در شرایط سیاسی نیز همینطور!!خلخال از قدیم الایام شهر سیاسی بوده ولی رقابت های سیاسی هیچ زمانی تا این حد نزول نداشته تا بخاطر دستمالی قیصریه را به آتش بکشند.

🔹فرصت سوزی وتضعیف مدیران کاردان بتدریج مزمن شده است ومسایل فعلی ادامه همان مشکلاتی است که در گذشته بوده و هنوز هم بسیاری از انها برزمین مانده است،ما تازه وارد خلخال نشده ایم و همه را میدانیم‌. پس کسانی که تخریب می‌کنند و تغییر فرماندار را می‌خواهند و اعلام می‌کنند که فرماندار کارآمدی ندارد باید منصفانه سخن بگویند و انصاف داشته باشند.

🔹درحال حاضر همه آنان می توانند آینده را بهتر ببینند، شیب حرکت فعلی کاملا مثبت است و هماهنگی خوبی بین مدیریت ارشد استان،آقای دکتر خالقی و آقای فرماندار وجود دارد پروژه های اساسی در مرحله عمل قرار گرفته است،جامعه ما به مطالبات دیرینه خود نزدیک شده است، جاده کلور درام بصورت جدی درحال اجراست،جاده ماسوله کلور امسال وارد مدار تردد میشود و مسافران بیشتری را به شهر مان وارد می کنند پروژه های گردشگری وضعیت امیدوار کننده ای یافته است،پروژه آبشار ازناو، هتل ازناو و پل معلق آن به مرحله اقدام و اجرا رسیده است و بسیار امید وار کننده است،پروزه تله کابین تفرجگاه اندبیل به مناقصه رفته و برای وضعیت اشتغال شهرستان اقدامات زیر ساختی خوبی درحال اجراست،پست فشار قوی برق که آماده بهره برداری است برق ۵۰ سال آینده شهرستان را تامین خواهد کرد، آسفالت جاده اسالم در طول کل مسیر گیلان شروع است، کار اجرایی مجتمع تجاری اداری بنیاد شروع شده است و چندین پروژه دیگر که با پیگیری مستمر آقای فرماندار و همراهی نماینده محترم به نتیجه رسیده است که مجال گفتن آنها در اینجا وجود ندارد.

🔹چه شده است که عده ای از این کارها اشفته شده اند!؟ حال که جایگاه و منزلتی در سطح استان پیدا کرده ایم حضرات به فکر تغییر فرماندار و ایجاد تفرقه افتادند!؟ در گذشته که مشکلاتمان بیشتر و وضعیت بدتر بود!! چرا آن موقع آقایان سکوت اختیار کرده بودند؟ ایا این را به حساب رفاقت و دلدادگی به فرماندار قبلی بگذاریم!؟

🔹اقایان الان وقت پا کشیدن نیست ما به دست گرفتن و امید بیشتر از هر زمانی نیازمندیم اگر می توانید دستی بگیرید زمانه سخت است و فرصت کم این شهر اکنون به کمک همه نیروهایش احتیاج دارد.اگر بزرگان این شهر میگویند همدلی و هماهنگی در این مقطع برای این شهر رمز موفقیت است. و اگر بزرگان شهر میگویند باید برای توسعه متحد باشیم درسی است که به تجربه اموخته اند و آنها شهر و مردم خود را دوست دارند .
بیایید بقول حضرت خواجه شیراز
وفا کنیم وملامت کشیم خوش باشیم
که در طریقت ما کافریست رنجیدن

انتهای پیام/