رئیس اتحادیه نانوایان مشکین‌شهر:

در حالی که قیمت نان در ۴ سال گذشته افزایش نیافته اما دستمزد کارگر و سایر هزینه‌های جانبی تولید افزایش یافته است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

با توجه به نقش و سهم نان در سبد غذایی خانواده‌ها، کیفیت نان تولیدی از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و وجود برخی مشکلات می‌تواند سبب افت این کیفیت شود.

نانوایان مشکین‌شهری از آرد کم کیفیت گلایه کردند و گفتند با آرد مشکین‌شهر نمی‌توان نان تولید کرد باید آرد با کیفیت خریده و با آن مخلوط کنیم تا بتوانیم نان با کیفیت تهیه کنیم.

رئیس اتحادیه نانوایان مشکین‌شهر در مورد وضعیت تولید نان در کشور و مشکلات این صنف اظهار داشت: در حالی که قیمت نان در ۴ سال گذشته افزایش نیافته اما دستمزد کارگر و سایر هزینه‌های جانبی تولید افزایش یافته است.

کامران احمدیان با اشاره به افزایش هزینه‌های سالانه آب، برق، گاز و مالیات گفت: در کنار این افزایش قیمت‌ها، قیمت نان در ۴ سال گذشته ثابت بوده است و این مشکلات هم باعث شده است که نانوایی یک شغل اقتصادی نباشد.

به گفته رئیس اتحادیه نانوایان مشکین‌شهر در سطح شهر ۲۶۷ واحد نانوایی سهمیه بگیر و تقریبا حدود ۱۲۵ واحد آزادپز وجود دارد.

وی بیان کرد: قیمت نان در استان اردبیل و شهرستان‌های این استان نسبت به سایر استان‌ها حدود ۲۰۰ تومان تفاوت قیمت دارد از جمله از نوع بربری و سایر نان‌ها شاهد این تفاوت‌ها هستیم.

احمدیان در مورد مشکلات معیشتی تصریح کرد: با توجه به اینکه قیمت نان نسبت به سال‌های گذشته نه تنها افزایشی نداشته است بلکه بیمه کارگری و گاز و خمیر مایع و سایر اقلام مورد نیاز نانوایی و دست مزد کارگران بیش از چند برابر افزایش یافته است، این امر باعث شده ما با خواهش و تمنا و وعده و وعیدها بتوانیم نانوایان را راضی نگه داریم که مشکلات و قیمت نان رفته رفته درست خواهد شد.

رئیس اتحادیه نانوایان مشکین‌شهر در پاسخ به اینکه چرا برخی نانوایی‌ها در ایام تعطیلات بی‌ضابطه تعطیل هستند و مردم به خصوص گردشگران و مسافران برای تهیه نان با مشکل مواجه می‌شوند، گفت: نانوایی‌ها در سال سه روز مجوز تعطیلی دارند و در بقیه ایام تعطیلات حداقل در نوبت صبح باید به مردم خدمات بدهند.

خبرنگار/امیر برمکی

 

انتهای پیام/ایرنا