سیزدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی در منطقه گردشگری «بولاغلار نیر» طبق سنوات گذشته برگزار شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

در ابتدای این مراسم سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل اظهار کرد: یکی از مهمترین رویکردهای توسعه استان توجه به موضوع گردشگری بوده و از این صنعت ارزشمند با معرفی هر چه مناسب قابلیت‌های گردشگری می‌توان به بهترین شکل ممکن بهره‌مند شد.

نادر فلاحی افزود: تلاش کارکنان خدوم و زحمت‌کش سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری معرفی استان اردبیل به عنوان مناطق سرآمد در جذب گردشگر بوده و معتقدیم با رویکرد کنونی دستیابی به این مهم امکان‌پذیر خواهد بود.

وی بیان کرد: اردبیل با برخورداری از آب و هوای خاص و جاذبه‌های طبیعی ‌منحصربه‌فرد می‌تواند در بهترین شرایط خود قرار گرفته و کارآفرینی و رونق اقتصادی را به مردم منطقه ارزانی دارد.

سرپرست اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل بیان کرد: با نزدیک شدن به «هفته استان اردبیل» برنامه‌های ویژه‌ای در این راستا در نظر گرفته شده که در هر سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اجرایی خواهد شد.

– نقش هوش فرهنگی در ارتقای هوشمندی رقابتی

محمد فیضی، نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی نیز در این برنامه اظهار کرد: هوشمندی فرهنگی مشاهده شده در بین اهالی شهرستان نیر بسیار بالا بوده و مطمئنا با چنین نگرش مناسبی و فراهم آوردن شرایط درکنار هم قرار گرفتن با دیگر ارزش‌ها و فرهنگ‌ها بدون هیچ‌گونه تنشی رونق اقتصادی نیز درانتظار خواهد بود.

وی بیان کرد: اردبیل به عنوان یکی از استان‌های بکر با طبیعتی کم‌نظیر در سطح کشور معرفی شده و با برخورداری از چنین موهبت ارزشمندی می‌توانیم افزایش آمار گردشگران و رونق اقتصادی را  شاهد باشیم.

فیضی با اشاره به اینکه ۱۳ استان در جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی اردبیل حضور دارند، گفت: توجه به ایجاد تنوع در چنین جشنواره‌هایی مورد تأکید بوده تا به بهره‌وری مناسبی دست یابیم.

– برپایی ۷۰ غرفه در جشنواره ملی غذاهای سنتی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل نیز در سیزدهمین جشنواره ملی آش و غذاهای سنتی بیان کرد: برپایی ۷۰ غرفه در این جشنواره و حضور از استان‌های مختلف کشور بر غنا و تنوع این جشنواره افزوده و رویدادمحورشدن چنین برنامه هایی بر ماندگاری آن نیز خواهد افزود.

علی نواداد یادآور شد: چنانچه بتوانیم برگزاری این جشنواره‌ها را در تقویم سالیانه منطقه ثبت کنیم در گردشگری استان جهش مناسبی برداشته خواهد شد و معتقدیم با جذب مناسب سرمایه گذاران و حمایت همه‌جانبه مسؤولان استانی و شهرستانی می‌توان شهرستان نیر را در سطح کشور معرفی کرد.

گزارش از: حامد مصطفایی آگاه

انتهای پیام/