معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: برخی از مدیران به امور جوانان بی توجه بوده و حتی در نشست های مربوط به بررسی مسائل و مشکلات این قشر نیز حضور مرتب و موثری ندارند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

 

علی نواداد در نشست ساماندهی امور جوانان استان اردبیل با گلایه از کم توجهی بعضی اداره ها و ارگان ها به نشست های مربوط به جوانان افزود: از ۳۰ اداره دعوت شده به این جلسه هشت مدیرکل ، ۲معاون مدیرکل و هفت کارشناس حضور یافته اند و از ۱۳ اداره نیز هیچ نماینده ای در جلسه نیست.

نواداد تاکید کرد: کم توجهی به نشست ها و جلسات چه در سطح استانی و چه در سطح کشوری در تصمیم گیری ایجاد مشکل کرده و سبب اتخاذ تصمیم های متفاوت، غیرکارشناسی و غیر مفید می شود.

معاون استاندار اردبیل همچنین گفت: دست کم ۲۰ سالن ورزشی در نقاط مختلف و از جمله در روستاهای استان اردبیل وجود دارد و اداره کل ورزش و جوانان آماده است اداره آنها را به بخش خصوصی واگذار کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل نیز در این نشست با بیان اینکه ساخت یک سالن ورزشی معمولی دست کم به ۱۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد گفت: نه اعتبار و نه هزینه نگهداری اینگونه اماکن را نداریم.

بهرام آقاخانی افزود: این اداره کل برای استفاده مطلوب اهالی روستاها پارسال خانه های روستایی ۴۰ روستا را به انواع امکانات و تجهیزات ورزشی مجهز کرد و امسال نیز ایجاد چمن مصنوعی با مشارکت بنیاد مستضعفان را در ۲۰ روستای دارای جمعیت زیاد در این استان در برنامه داریم.

وی یادآوری کرد: امسال همچنین در روستاهای دارای شرایط و جمعیت مناسب سالن های کوچک ۱۰۰ متری با امکانات ورزشی و تفریحی ایجاد می شود.

در این نشست علی دشتی ، مدیرکل کمیته امداد اردبیل هم از تخصیص ۲۴ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای برنامه های فرهنگی ، ورزشی برای افراد زیرپوشش این کمیته خبر داد.

اصغر عباس زاده ، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل نیز گفت: در طرح جوانان صالحین ۱۲۰ پایگاه منتخب در این استان در اجرای برنامه های اردویی ، قرآنی ، ورزشی ، فرهنگی ، فنی و حرفه ای و بصیرت مشارکت دارند.

او با بیان اینکه برای هر پایگاه مبلغ ۶ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده ادامه داد: در اجرای طرح هجرت نیز ۱۶۰ مدرسه رنگ آمیزی شده و ۲۲۰ گروه جهادی هم برای اجرای برنامه های تعریف شده به مناطق مختلف استان اعزام می شوند.

نمایندگان بعضی از تشکل های غیردولتی و جوانان نیز در این نشست پیشنهادها و مشکلات خود را مطرح کردند.

 

انتهای پیام/ایرنا