این پروژه با تامین تجهیزات و اجرای عملیات ساختمانی و نصب و راه‌اندازی سازه‌های این پروژه از اردیبهشت ماه امسال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و امروز به طور رسمی افتتاح می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

روشن میلانی مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان صبح امروز در این مراسم اظهار داشت: شرکت برق منطقه آذربایجان در سال ۹۷ به تعداد ۱۶ پروژه مهم با اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان در دست احداث دارد که از این ۱۶ پروژه ۵ پروژه در استان اردبیل بوده و از میان آن‌ها نیز می‌توان به ۳ پروژه مهم احداث پست ۲۳۰ کیلوولتی در اردبیل، خلخال و گرمی اشاره کرد.

وی گفت: تقویت شبکه انتقال و فوق توزیع شمال استان اردبیل، کاهش خاموشی‌های منطقه و افزایش قابل اطمینان شبکه، ایجاد زیرساخت به منظور پاسخ‌گویی به متقاضیان صنعتی و کشاورزی و نیز کاهش تلفات شبکه فوق توزیع و توزیع منطقه از جمله اهداف احداث پروژه پست ۲۳۰ کیلوولت نصیرلو در شهرستان گرمی است.

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان افزود: احداث پست ۲۳۰ کیلوولت نصیرلو از سال ۹۲ در اولویت برنامه‌های شرکت برق منطقه‌ای آذربایجان قرار گرفته و با تامین بخش عمده منابع مالی این پروژه از محل فاینانس بانک توسعه اسلامی و بخشی نیز از منابع داخلی شرکت عملیات اجرایی پروژه از سال ۹۳ شروع شد.

میلانی بیان کرد: با تامین تجهیزات و اجرای عملیات ساختمانی و نصب و راه‌اندازی سازه‌های این پروژه از اردیبهشت ماه امسال مورد بهره‌برداری قرار گرفته و امروز به طور رسمی افتتاح می‌شود.

وی بیان کرد: جمع هزینه‌کرد برای این پروژه ۴۴۰ میلیارد ریال بوده که در منطقه نصیرلوی گرمی استان اردبیل واقع شده است و از جمله مشخصات این پروژه می‌توان به دو دستگاه فیدر خط ۲۳۰ کیلو ولت و دو دستگاه فیدر ترانس ۲۳۰ کیلو ولت، یک دستگاه فیدر ترانس و ۶ دستگاه فیدر خروجی ۲۰ کیلو لبت اشاره کرد که این پروژه از دو دستگاه فیدر ترانس ۶۳ کیلو ولت و چهار دستگاه فیدر خط ۶۳ کیلو ولت تشکیل شده است.

انتهای پیام/