وزیر نیرو در ارتباط با تخصیص حق‌آبه ارس به استان آذربایجان شرقی اعلام کرد که این موضوع قانونی است و براساس مصوبات قانون انجام می‌شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اختصاص حق‌آبه ارس به آذربایجان شرقی‌ قانونی است‌
وزیر نیرو در ارتباط با تخصیص حق‌آبه ارس به استان آذربایجان شرقی اعلام کرد که این موضوع قانونی است و براساس مصوبات قانون انجام می‌شود.

رضا اردکانیان در نشست خبری با خبرنگاران که در شهرستان گرمی برگزار شد اظهار داشت: در رابطه با مدیریت منابع آب کشور با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی قوانین بسیار خوبی وضع شده و در قانون نیز وزارت نیرو به نمایندگی از دولت منبع تشخیص تخصیص حق‌آبه‌ها و مدیریت منابع آب است.

وی با اشاره به اینکه تمامی شاخص‌های تخصیص آب به صورت قانونی مشخص شده است، گفت: تخصیص حق‌آبه‌ها براساس قانون و مصوبات قانونی انجام می‌شود و به هیچ عنوان برخورد سلیقه‌ای و خارج از حوزه قانون در این رابطه وجود ندارد.

وزیر نیرو افزود: سعی می‌کنیم هر اقدامی که در رابطه با این موضوع انجام می‌شود براساس قانون و نیازهای اساسی و اصلی باشد.

اردکانیان در رابطه با احداث تصفیه‌خانه شماره ۲ آب شرب اردبیل تصریح کرد: باتوجه به اعتبارات موجود سرعت دادن به طرح‌های آبرسانی جزو اولویتهای وزارت نیرو بوده و احداث تصفیه‌خانه شماره ۲ اردبیل نیز جزو برنامه‌های وزارت نیرو است و مطالعات این طرح برای احداث و بهره‌برداری از آن در دستور کار قرار دارد.

وی بیان کرد: پروژه‌های آب، برق و فاضلاب جزو پروژه‌های اولویت‌دار در وزارت نیرو بوده و سعی می‌کنیم که با تسهیل در این پروژه‌ها در تمامی استانها شاهد انجام حجم عظیمی از پروژه‌های حوزه آب و برق باشیم که این حجم از پروژه‌ها در تاریخ کشور بی‌نظیر خواهد بود.

انتهای پیام/تسنیم