مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل گفت: مجوز استخدام ۴۷ نفر در مراکز درمانی این سازمان در استان صادر شده و بزودی آگهی نحوه جذب و تاریخ آزمون آنها در سایت سازمان سنجش انتشار خواهد یافت.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


دکتر قادر برجی افزود: رمز ارتقای کیفی خدمات ارائه شده در مراکز درمانی بکارگیری نیروهای توانمند و ماهر است و تلاش می شود با جذب افراد مورد نیاز در مراکز درمان تامین اجتماعی شاهد ارائه خدمات بهتر و مطلوب به بیمه شدگان و مردم باشیم.

وی اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزهای انجام شده و مجوز قانونی تا پایان امسال در تمام مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی در استان اردبیل به همه گروههای بیمه ای به جز بیمه سلامت ارائه خدمات می شود.

او با بیان اینکه امسال سامانه ثبت الکترونیکی نسخ پزشکان در استان اردبیل راه اندازی خواهد شد، افزود: این امر مزایای زیادی دارد که از جمله آنها دسترسی فوری پزشکان به سوابق و اطلاعات بیمار است.

وی از تجهیز بیمارستان سبلان اردبیل به دستگاه ام.آر.آی در آینده نزدیک خبر داد و اضافه کرد: موافقت های لازم از سازمان مرکزی برای نصب این دستگاه در بیمارستان سبلان اخذ شده و با تامین زیر ساخت های مورد نیاز و اخذ مجوزهای لازم در نیمه دوم امسال این دستگاه نصب خواهد شد.

برجی راه اندازی درمانگاه شماره ۲ در اردبیل، توسعه فضای فیزیکی بیمارستان سبلان اردبیل، استاندارد سازی آن و احداث درمانگاههای مجزای عمومی و تخصصی را از دیگر اولویت های مدیریت درمان تامین اجتماعی استان در سال جاری عنوان کرد.

او گفت: با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کلنگ احداث درمانگاه شهرستان گرمی به زمین زده شد و درمانگاه شهرستان مشگین شهر در آینده به دستگاه سونوگرافی مجهز خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل افزود: امسال با تجهیز بیمارستان سبلان به دستگاه سنگ شکن اولین مرکز تخصصی سنگ شکن غیر خصوصی در اردبیل راه اندازی خواهد شد.

دکتر برجی اظهار کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته کیفیت خدمات ارائه شده در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان در سطح خوبی است و تلاش این مجموعه این خواهد بود که با ارائه خدمات بهتر بیش از پیش سطح کیفی خدمات ارائه شده افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۵۸۰ هزار نفر در استان اردبیل تحت پوشش خدمات درمانی تامین اجتماعی هستند، بیان کرد: پارسال یک میلیون نفر در استان اردبیل در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی ویزیت شده اند.

او اضافه کرد: در مجموع ویزیت شدگان در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی استان در سال ۹۶ نسبت به سال ماقبل ۶ درصد افرایش داشته است.

برجی گفت: از این تعداد ۸۴۳ هزار و ۳۸۹ نفر توسط پزشک عمومی ، ۱۶۹ هزار و ۵۳۵ نفر توسط پزشک متخصص و ۶۸ هزار و ۱۲۵ نفر هم توسط دندانپزشک ویزیت شده اند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اردبیل افزود: همچنین سال گذشته ۲۱ هزار و ۱۲۵ نفر در بیمارستان های ملکی تامین اجتماعی استان بستری شده اند که در مقایسه با سال ۹۵ رشد ۱۳ درصدی داشته است.

برجی با بیان اینکه در سال ۹۶ چهار هزار و ۷۲۰ نوزاد در بیمارستان های وابسته به سازمان تامین اجتماعی استان به دنیا آمدند، اظهار کرد: همچنین در این بیمارستان ها ۱۰ هزار و ۸۰ نفر تحت عمل جراحی قرار گرفته اند.

وی تعداد مراجعه به داروخانه های سرپایی مراکز درمانی تابعه را در این مدت ۷۹۷ هزار و ۳۴۰ مورد و تعداد نسخ دارویی داروخانه های بستری بیمارستان های سبلان اردبیل و ارس پارس آباد را ۸۰ هزار و ۴۳۱ مورد اعلام کرد.

وی بیان کرد: پارسال ۱۵۲ هزار و ۹۱۲ مورد مراجعه به آزمایشگاه ، ۴۶ هزار و ۷۸۶ مورد مراجعه به رادیولوژی و ۲۱ هزار و ۳۸۶مورد سونوگرافی در بخش های سرپایی و بستری مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی استان صورت گرفته است.

او با بیان اینکه برای افزایش رفاه و راحتی مردم سعی شده است نوبت دهی در مراکز درمانی به صورت تلفنی باشد، گفت: در هر روز به طور متوسط مردم ۱۴ هزار و ۸۰۰ بار فقط برای گرفتن نوبت با بیمارستان سبلان اردبیل تماس می گیرند این در حالی است که ظرفیت پذیرش و ویزیت در آن بیمارستان روزانه هزار و ۲۰۰ بیمار است.

وی افزود: احساس می شود عمده این تماس ها کاذب بوده و واقعا نیاز ضروری نیست و باید با فرهنگ سازی لازم مردم را از انجام چنین کاری منصرف کرد.

سازمان تامین اجتماعی دارای ۲ بیمارستان در اردبیل و پارس آباد مغان و چند درمانگاه در مرکز استان و شهرستان های دیگر می باشد.

 

انتهای پیام/ایرنا