نماینده مردم شهرستانهای خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: اشتغال در جنوب استان اردبیل تعریف چندان مطلوبی ندارد و آمارهای ارائه شده با واقعیت اشتغال در کشور همخوانی ندارد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بشیر خالقی در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و کارگاه درودگری خلخال اظهار داشت: اهمیت به مسئله اشتغال با توجه به شرایط بد اقتصادی یک مسئله حیاتی و بسیار حائز اهمیت است که باید مورد توجه واقع شود که به همین منظور در قانون بودجه امسال ۶۵ هزار میلیارد تومان به امر اشتغال تخصیص یافته است.

وی با اشاره به این که آمار و ارقام بیکاری در کشور قابل قبول نیست بیان کرد: نیاز است نسبت به امر اشتغال زایی برنامه‌های مناسبی داشته باشیم و از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های موجود استفاده کنیم تا حدی که باید سه میلیون و ۲۰۰ هزار بیکار در کشور باید کاهش پیدا کند.

نماینده مردم شهرستانهای خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به وضعیت اشتغال در جنوب استان اردبیل نیز گفت: متاسفانه آمارهای ارائه شده در ارتباط با اشتغال در کشور شرایط مطلوبی ندارد و به همین منظور نیاز است مسئولان در امر ایجاد فضاهای کسب و کار و اشتغال برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشند.

خالقی اظهار کرد: ارائه تسهیلات اشتغال‌زایی و حمایت و کنترل تا زمان ایجاد اشتغال پایدار برای دستیابی به آمار مطلوب اشتغال امری لازم و ضروری است که در این زمینه با برنامه‌ریزی‌های هدفمند و منسجم باید راه رسیدن به توسعه اقتصادی و تحول اشتغال را در منطقه ایجاد کنیم.

نماینده مردم شهرستانهای خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: برنامه‌های گسترش رشته های محصول محور با محور مهارت آموزی تدوین می شود تا افراد بتوانند با مهارت و فراگیری آموزشهای لازم وارد بازار کار شوند.

وی با اشاره به این که مهارت‌آموزی مولفه اصلی اشتغال زایی مناسب است بیان کرد: برای این که بتوانیم معضلی که در جامعه مشکلات بسیاری را به وجود آورده و سبب افزایش آسیب های اجتماعی شده با کم ترین هزینه ها و فرصت ها جبران کرده و در راستای توسعه فضای کسب و کار در منطقه باشیم.

نماینده مردم شهرستانهای خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی گفت: کسب مهارت‌های لازم و کافی به منظور اهمیت مسئله ایجاد فضای کسب و کار مناسب و درامد پایدار یک موضوع اساسی و مهم است که به همین منظور دستگاه های متولی و ذی ربط باید به این مسئله توجه ویژه ای داشته باشند.

خالقی با بیان این که اگر بتوانیم از ظرفیت های فنی و حرفه ای به نحو احسن استفاده کنیم بی شک کاهش بیکاری در جامعه در حد قابل توجهی تحقق می یابد تصریح کرد: انتظار ما از مسئولان این است که با کسب مهارت های لازم شاهد حل مشکلات و موانع موجود در امر اشتغال زایی باشیم.

پناهبور سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه ای خلخال نیز در این بازدید با اشاره به فعالیت های انجام یافته در آموزش فنی و حرفه ای اظهار کرد: تاثیر و رویکرد این آموزش ها تاکنون توانسته خروجی های مطلوبی را به دست آورد که در این زمینه اعطای تسهیلات، ارائه آموزش های کافی و لازم با توجه به استعداد و علایق مهارت آموزان، ایجاد امکانات لازم، بازاریابی و در نهایت پیگیری اشتغال مهارت آموختگان از اهم این موارد است.

 

انتهای پیام/تسنیم