راهداری زمستانیساوالان خبر: فرمانده پلیس راه اردبیل ، آستارا از آغاز طرح زمستانی این محور خبر داد.

سرگرد حجت فتاحی در جلسه شورای ترافیک شهرستان نمین افزود: این طرح با همکاری و مشارکت راه و شهرسازی، هلال احمر و اورژانس شهرستان نمین تا 20 اسفند سال آینده ادامه می یابد.

وی هدف از اجرای این طرح را افزایش انضباط ترافیکی و ایمنی تردد وسایط نقلیه در محورهای مواصلاتی استان ، تسهیل در عبور و مرور ، پیشگیری از انسداد راه ها و و رفع حوادث ترافیکی ، رسیدگی به موقع به تصادفات و امداد رسانی و نجات به هنگام مصدومین تصادفات احتمالی ذکر کرد.

سیدتقی دریتیم فرماندار نمین هم در این جلسه مسوولان و رانندگان خودروهای اداری شهرستان را به بستن زنجیر چرخ و تجهیز خودروها به وسایل ایمنی قبل از هرگونه تردد هنگام بارش برف سنگین و یخ بندان زمستانی فراخوماند.

وی افزود: این امر علاوه بر حفاظت از جان مسوولان و رانندگان ادارات موجب فرهنگ سازی در بین مردم خواهد شد.

وی به فرارسیدن فصل زمستان اشاره کرد و خواستار آماده سازی امکانات ، تجهیزات و نیروهای انسانی ادارات ذیربط و اعضای کمیته برفروبی شهرستان برای جلوگیری از تصادفات، روان سازی ترافیک و کاهش صدمات و آسیب های ناشی از تصادفات و حوادث جاده ای در منطقه شد.

دریتیم کمبود نیروی انسانی اداره راه و شهرسازی شهرستان نمین را مهم ترین مشکل منطقه در فصل زمستان ذکر کرد و گفت: استقرار این نیروی اندک در گردنه برفگیر حیران بخاطر حساسیت آن جاده ترانزیتی مشکلات منطقه را دو چندان کرده است.

وی از مسوولان ذیربط استانی خواست برای رفع این مشکل در اوقات بارش برف سنگین و وقوع یخبندان به کمک اداره راه و شهرسازی نمین بیایند.