مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اردبیل در مورد پرداخت تسهیلات ازدواج به مزدوجین بیان کرد: در سالجاری ۴۷۲ فقره وام ازدواج به میزان ۷۲ میلیارد ریال پرداخت شده که به نسبت سال قبل این رقم از نظر تعداد ۲۲۴ فقره و از نظر رقم پرداختی ۴۶ میلیارد ریال رشد نشان می‌دهد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

عقیل وکیلی گفت: در این شرایط سخت اقتصادی با اعتماد مردم منابع بانک قرض‌الحسنه مهر در استان اردبیل با ۱۲٫۵ درصد رشد روبرو بوده است.
وی اظهار کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با هدف گسترش مبانی شرع اسلامی در احیای سنت قرض‌الحسنه با همکاری ۱۰ بانک دولتی به عنوان بانک تخصصی در پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در سال ۸۶ مجوز فعالیت گرفت تا با ۱۵ هزار میلیارد ریال سرمایه اولیه کار خود را آغاز کند.

وکیلی شعار این بانک را اعتقاد و عمل به مبانی بانکداری اسلامی برپایه حل مشکلات مردم با پرداخت تسهیلات با کارمزد ۴ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: در حال حاضر بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با ۵۴۰ شعبه در کشور به هموطنان ارائه خدمات می‌کند و مردم با شناخت و اعتمادی که در این ۱۱ سال به این بانک داشتند روز به روز توان و ظرفیت پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه برای نیازمندان افزایش می‌یابد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اردبیل همراهی خیرین را در سپرده‌گذاری بی‌منت در بانک قرض‌الحسنه مهر برای کارگشایی و پرداخت تسهیلات با نرخ سود پائین یادآور شد و گفت: در سایه این اعتماد و اعتبار مردمی ما در وصول مطالبات خود تا ۹۹ درصد با حرکت به موقع مشتریان روبرو هستیم که سعی می‌کنند به تعهدات خود پایبند باشند.

وکیلی افزود: این بانک در اجرای طرح‌هایی همچون اندوخته باران، مهر ایران، پیوند مهر، تداوم مهر و انگیزش مهر سعی می‌کنند تا همراه و همکار شایسته برای مجموعه مشتریان و عموم مردم باشند تا نیازمندان از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.

وی رشد ۱۲٫۵ درصدی منابع این بانک را در سالجاری یادآور شد و تصریح کرد: علیرغم تلاطم اقتصادی و نابسامانی‌های بازار در ماه‌های اخیر منابع بانک نسبت به سال‌های گذشته با رشد قابل قبولی روبرو بوده به طوری که ما ۱۰۰ درصد این منابع را در قالب تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان پرداخت کردیم.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اردبیل ادامه داد: در چهار ماهه امسال بانک قرض‌الحسنه مهر استان اردبیل بیش از ۶ هزار و ۳۶۰ فقره تسهیلات به ارزش ۷۲۹ میلیارد ریال پرداخت کرده که به طور متوسط روزانه ۵۱ نفر از این تسهیلات بهره‌مند شدند.

وکیلی بیان کرد: این میزان پرداختی در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۲۵ درصد و منابع نیز ۲۹ درصد رشد نشان می‌دهد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اردبیل تصریح کرد: برای بانوان سرپرست خانوار بیش از ۹ میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال به تعداد ۳۲۷ نفر و در قالب اجرای طرح انگیزش مهر نیز ۴۳۰ فقره تسهیلات به مبلغ ۱۲٫۵ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وکیلی به فعال بودن ۲۲ دستگاه خودپرداز و ۹۸۲ پوز در فروشگاه‌های استان اشاره کرد و گفت: سقف تسهیلات پرداختی ما در بانک قرض‌الحسنه مهر ۲۰ میلیون تومان با حداکثر پرداخت پنج ساله است.

وی در ادامه ۱۷ مرداد روز خبرنگار را به اصحاب رسانه و قلم تبریک گفت و با اشاره به جایگاه قلم در مکتب اسلام و تاثیر بی‌بدیل آن در رشد و تعالی جامعه اظهار کرد: خبرنگاران چشم بینا و زبان گویای جامعه ما هستند که در سایه تلاش آنها اصلاح‌گری اتفاق می‌افتد.

مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اردبیل همچنین کار خبرنگاری را آمیخته با عنصر عشق و علاقه توصیف کرد و گفت: خبرنگاران در حل مشکلات جامعه تمام سرمایه‌های خود را به صحنه آوردند تا بستر حل نارسائی‌ها و مشکلات برای عموم مردم فراهم آید.

در این مراسم به میمنت روز خبرنگار از تعدادی از فعالان عرصه خبر و رسانه با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام/