سخنگوی سابق شورای استان اردبیل:

سخنگوی سابق شورای استان اردبیل گفت: راه آهن اردبیل – میانه اگر از مغان عبور نکرده و به کشورهای همسایه متصل نشود پشیزی ارزش ندارد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


فراهم اختری در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: با توجه به اینکه فعالترین گمرک شمالغرب کشور در مغان واقع شده و این منطقه از لحاظ تولیدات کشاورزی انبار غلات کشور محسوب می‌شود احداث راه آهن اردبیل – مغان هم در حمل و نقل بار و هم مسافر نقش ممتاز و بی‌بدیل دارد.

وی به طرح احداث بندر خشک در اصلاندوز اشاره و خاطرنشان کرد: این پیشنهاد که بنابه پیگیری‌های استاندار سابق اردبیل در دستور کار قرار داشت در صورت اتصال راه آهن اردبیل به مغان می‌تواند به یک زیرساخت اساسی در حمل و نقل بار و مسافر تبدیل شود وگرنه استان همجوار ما از طریق جلفا می‌تواند از این بندر خشک بهترین بهره‌برداری را بکند.

سخنگوی سابق شورای استان اردبیل با تبریک روز خبرنگار به اهالی رسانه به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان بیان کرد: رسانه‌ها با رعایت جانب انصاف و با نقد دلسوزانه و منصفانه خود می‌توانند بهترین شرایط را در کشور در ایجاد تحول و تحرک اساسی به وجود آورند.

اختری در ادامه به مباحث مطرح شده در حوزه منطقه آزاد اشاره کرد و افزود: در وهله اول باید همه نمایندگان و مسئولان استان با وحدت نظر و انسجام به تصویب نهایی منطقه آزاد اردبیل همت کنند که قانونا و به شکل منطقی نقشه اولیه منطقه آزاد اردبیل از بیله‌سوار و پارس‌آباد شروع شده و به سمت گرمی امتداد پیدا می‌کند که نماینده اردبیل پیشنهاد الحاق نمین را نیز به این محدوده داده بود که در این صورت باید حق و حقوق مردم ارشق و رضی نیز به عنوان منطقه مرزی قرار می‌گرفت.

وی تصریح کرد: اگر در نقشه اصلی قرار بود الحاقی نیز رخ دهد شهرهای رضی و ارشق در اولویت اول قرار داشتند و به نظر می‌رسد در این شرایط بدون هیچ حساسیت باید اصل این لایحه به تصویب برسد سپس در صورت اجماع استانی الحاق قسمتی از مناطق مرزی این استان به منطقه آزاد مورد پیگیری قرار گیرد.

سخنگوی سابق شورای استان اردبیل از مغان به عنوان قشلاق عشایر و اردبیل به عنوان ییلاق عشایر یاد کرد و گفت: به هیچ وجه دامن زدن به مسایل تفرقه‌انگیز قومیتی و یا منطقه‌ای در این اوضاع و احوال به نفع هیچ کس نیست و ما باید به شکل یکپارچه به استان نگاه کنیم و انتظار می‌رود با وحدت و برادری در کنار هم باشیم.

اختری با قدردانی از رئیس سابق سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل که به معنای واقعی به کشاورزان به ویژه تولیدکنندگان غلات عنایت و توجهی ویژه داشت، اظهار کرد: هیچ کس به انداره مهندس سروی در حوزه غلات سررشته و توانمندی ندارد و خود او فهیمده بود که استان اردبیل در تولید غلات رتبه ممتاز کشور را دارد.

وی با اظهار تاسف از برکناری رئیس توانمند سابق سازمان جهاد کشاورزی بیان کرد: ما چنین ظرفیت‌های عظیمی را از دست داده‌ایم ولی بنده وعده می‌دهم در یک و نیم سال آینده این مدیر توانمند به مسئولیت خود بازگردد و زمینه برای امیدواری بیشتر در ایجاد تحول و تحرک حوزه کشاورزی فراهم آید.

سخنگوی سابق شورای استان اردبیل خاطرنشان کرد: هر چند رئیس فعلی سازمان جهاد کشاورزی استان فرد کاربلدی است اما در حوزه سیب زمینی سررشته دارد و بهتر بود سال‌های سال زیر نظر مهندس سروی به ویژه در بخش غلات کسب تجربه می‌کرد تا سپس به عنوان یک مدیر آگاه و مسلط در این حوزه مسئولیت را برعهده می‌گرفت.

انتهای پیام/