مدیر آموزش و پرورش خلخال گفت: بازنشستگان فرهنگی در آموزش و پرورش این شهرستان بکار گرفته شده و بخشی از مشکل کمبود نیروی انسانی در سال تحصیلی جدید برطرف می شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سخاوت بیرامی افزود: با بازنشسه شدن تعداد زیادی از نیروهای فرهنگی شاغل و عدم جذب نیروی انسانی جایگزین در سال های اخیر ، دستگاه تعلیم و تربیت منطقه با کمبود نیروی انسانی بویژه در مقطع ابتدایی مواجه شده است.

او با بیان اینکه کمبود نیروی انسانی در مقطع متوسطه شاید با تخصیص اضافه کار به معلمان شاغل در این مقطع حل شود، گفت: برای مقطع ابتدایی این کار عملی نیست.

وی اظهار داشت: بر اساس دستور العمل جدید وزارت آموزش و پرورش با بکارگیری نیروهای بازنشسته و نیز جذب نیروهای خرید خدمت بخشی از کمبود نیروی انسانی برطرف خواهد شد.

وی به افزایش ظرفیت پذیرش دانش آموز در دبیرستان های نمونه دولتی خلخال در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و افزود: در حالی که حداکثر ظرفیت این دبیرستان ها برای دانش آموزان پسر و دختر در سال تحصیلی گذشته ۱۲۰ نفر بوده این میزان به ۱۸۰ نفر در سال تحصیلی جدید رسیده است.

بیرامی گفت: امسال دبیرستان نمونه دولتی دخترانه خلخال رشته تحصیلی علوم انسانی راه اندازی کرد و ۳۰ دانش آموز از طریق آزمون ورودی دبیرستان های نمونه دولتی به این مدرسه راه یافتند.

مدیر آموزش و پرورش خلخال همچنین افزود: دانش آموزان هنرستان های فنی و حرفه ای خلخال در سال گذشته ۵۲۱ نفر بوده و امسال نیز ۶۵۴ نفر در این هنرستان ها ثبت نام کردند و با توجه به مهلت باقیمانده از ثبت نام پیش بینی می شود این تعداد به ۷۰۰ نفر افزایش یابد.

فرماندار خلخال نیز در این جلسه از افزایش اعتبارات فضاهای آموزشی این منطقه در سال گذشته خبرداد.

فریدون بابایی افزود: در حالی که سقف اعتبارات نوسازی مدارس در ۲ سال پیش چهار میلیارد ریال بوده این میزان با پنج برابر افزایش به ۲۰ میلیارد ریال در سال گذشته رسیده و امسال نیز اعتبارات مناسبی برای نوسازی و تجهیز مدارس خلخال از محل اعتبارات تملک دارایی های استان تخصیص یافت.

 

انتهای پیام/ایرنا