استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: مسئولان در استان اردبیل و در سطح کشور گوش شنوایی برای شنیدن دردها و مشکلات تولیدکنندگان و صادرکنندگان را دارند تا راهکار مناسب برای حل آنها در نظر بگیرند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


اکبر بهنام‌جو در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: ما بسیار خوشحال هستیم که جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با مشارکت همه اعضا و به ویژه حضور بخش خصوصی و بیان درد دل‌های آنها انجام می‌شود و ما فرصت پیدا می‌کنیم تا این درددل‌ها را شنیده و بخشی از آنها را در استان و بخش دیگر را به صورت ملی پیگیری کنیم تا زمینه حل آنها فراهم آید.

وی با بیان اینکه کشور ما در یک جنگ اقتصادی تمام عیار و تنگناهای بسیار سخت قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: ما با همدلی و وحدت و همگرایی همه آحاد جامعه اعم از مسئولان، تولیدکنندگان، صادرکنندگان و مصرف کنندگان می‌توانیم از این برهه حساس عبور کنیم و به دنیا ثابت کنیم که این ملت با عزم و اراده و ایمان قوی می‌تواند در گذر از مشکلات موفق عمل کند.

رئیس شورای اداری استان اردبیل افزود: ما برای رسیدن به یک تعادل در عرصه تولید، عرضه و توزیع ضرورت دارد تا سیاستهایمان را متناسب با شرایط کشور تطبیق دهیم تا با توجه به شگردهایی که دشمنان ما در اتاق جنگ اقتصادی در پیش گرفته‌اند آنها را خنثی و زمینه دور زدن تحریم‌های دشوار را به راحتی فراهم کنیم.

بهنام‌جو با اشاره به اینکه همه مسئولان و مدیران کشور در چاره‌اندیشی این نارسائی‌ها گوش شنوایی دارند، تصریح کرد: به واسطه این شنیدن‌ها و بیان درددل‌ها ما موفق شدیم بخشی از مصوبات این شورا را در ماه‌های گذشته به مرحله عملیاتی و اجرایی برسانیم و قطعا با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت در پایان ۶ ماه گزارشی از عملکرد این شورا ارائه خواهد شد.

وی بیان کرد: در این شرایط سخت که تولیدکنندگان ما بیشتر از همه درگیر مشکلات و نارسائی‌ها هستند باید به نحوی مورد حمایت قرار گیرند تا همچنان در عرصه تولید و خوداتکایی کشور مصمم‌تر حرکت کرده و به واسطه صادرکنندگان بستر صادرات نیز فراهم آید.

استاندار اردبیل به حضور مسئولان کشوری در این استان در نیمه اول امسال برای پیگیری مشکلات و دغدغه‌های مردم اشاره کرد و گفت: این حضور که در بخش‌های مختلف اقتصادی، صنعتی، تجاری و عمرانی بوده است فرصت خوبی را فراهم کرده تا مشکلات و نارسائی‌ها در بخش‌های مختلف فراهم شود.

بهنام‌جو به گلایه‌های مردم در این اوضاع اقتصادی و برخی تنگناهای مطرح شده به شکل عمومی اشاره کرد و افزود: با وجود همه این تنگناها و مشکلات و گرفتاری‌ها جای خوشحالی است که تا ۷۰ درصد تجمعات صنفی در این استان در نیمه اول امسال کاهش یافته و این نشان از بلوغ مردم استان است که حاضر هستند مشکلات خود را رد چارچوب قانونی پیگیری کرده و به حل آن کمک کنند.

وی به سفر مسئولان این استان به کشور ترکیه برای پیگیری جذب سرمایه‌گذاران و گردشگران خارجی و همچنین بهره‌مندی از توانمندی کشور ترکیه در توسعه صنعت گردشگری به ویژه آبدرمانی‌ها اشاره و اظهار کرد: ما در سفری که طی هفته‌های آینده به آذربایجان خواهیم داشت بر محور اتصال راه آهن اردبیل به آذربایجان و همچنین توسعه روابط اقتصادی، تجاری و … تلاش می‌کنیم تا برخی از موانع و مشکلات را برطرف کنیم.

استاندار اردبیل افزود: با رفع مشکلات پرداخت تسهیلات به تولیدکنندگان و صادرکنندگان در اولویت اساسی قرار گرفته و امیدواریم با پیگیری‌هایی که از سوی مسئولان استان در حال انجام است موانع احتمالی نیز برطرف شود.

بهنام‌جو در ادامه به پاسخگو نبودن مدیران کشت و صنعت در پرداخت نشدن مطالبات چغندرکاران اشاره کرد و گفت: بحث واگذاری کشت و صنعت هنوز مراحل قانونی خود را طی می‌کند و باید مدیرعامل فعلی پاسخگوی مشکلات و نارسائی‌های به وجود آمده باشد.

وی ادامه داد: از ۶ کالای اولویت‌دار صادراتی استان یکی از آنها بلور و شیشه است که بزرگترین کارخانه کریستال در اردبیل در حال احداث است که این سرمایه‌گذار در ۴۰ هزار متر سوله خود را احداث کرده در نظر دارد با صادرات ۱۰۰ میلیون دلاری این محصول را به یک برند مشهور تبدیل کند که امیدواریم تا تابستان سال آینده این پروژه به مرحله اجرا برسد.

استاندار اردبیل از مرکز خدمات سرمایه‌گذاری خواست؛ تا پکیج‌های سرمایه‌گذاری را هر چه سریعتر در کالاهای اولویت‌دار صادراتی استان آماده کنند تا این پکیج‌ها برای ارائه در همایش کشورهای اکو آماده باشد.

انتهای پیام/ایسنا