فرماندار بیله‌سوار:

حسن قبادی گفت: بر اساس تصمیم هیأت دولت بعد از افزایش قیمت ارز، صادرات ۲۵ کالای اساسی همچون برنج، تخم مرغ، گوشت قرمز، گوشت مرغ،... از شهرهای مرزی ممنوع شد و در جلسه تنظیم بازار این موارد به اطلاع ادارات ذیربط ارائه شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

فرماندار بیله سوار در بازدید سرزده از پایانه مسافری گمرک بیله‌سوار اظهار کرد: به منظور کنترل بازار و تأمین اقلام مورد نیاز مردم، خروج کالاهای اساسی توسط اتباع خارجی از مرز این شهرستان ممنوع است.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت ارز خارجی، این امکان برای اتباع کشور جمهوری آذربایجان فراهم شده تا بیشتر مایحتاج خود را از بیله‌سوار تأمین کنند که در همین خصوص با هدف کنترل شرایط بازار، ارزیابان گمرک و دستگاه‌های اجرایی و نظارتی باید برای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی مشارکت کنند.

فرماندار بیله‌سوار ادامه داد: هرچند در این شرایط فرصتی برای فروش برخی تولیدات داخلی در حوزه‌های کشاورزی و صنایع دستی فراهم شده است، اما باید با نظارت و دقت لازم با سوء استفاده‌های احتمالی مقابله شود.

وی عنوان کرد: بر اساس تصمیم هیأت دولت بعد از افزایش قیمت ارز، صادرات ۲۵ کالای اساسی همچون برنج، تخم مرغ، گوشت قرمز، گوشت مرغ،… از شهرهای مرزی ممنوع شد و در جلسه تنظیم بازار این موارد به اطلاع ادارات ذیربط ارائه شده است.

قبادی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی برای توجه به منافع ملی ضروری است و در این شرایط شهروندان و کسبه باید با احساس مسئولیت و رعایت قوانین، راه‌های سوء استفاده سودجویان را مسدود کنند.

انتهای پیام/فارس