مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل:

محمد خداپرست با بیان اینکه ۱۷ گونه مهره‌دار در این استان در معرض انقراض قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: با برنامه‌‌ریزی‌های انجام شده سعی بر این است تا جلوی انقراض این گونه‌های مهره‌دار نادر و کمیاب گرفته شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل در بازدید از مناطق حفاظتی نیر اظهار کرد: در حال حاضر ۲۵۷ گونه پرندگان در استان اردبیل شناسایی شده که سعی می‌کنیم از این گونه‌ها که اغلب آنها نیز نادر هستند به نحو شایسته محافظت و صیانت کنیم.

وی افزود: اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تلاش می‌کند تا با برنامه‌ریزی دقیق در حفظ، شناسایی و صیانت از گونه‌های مختلف حیوانات، پرندگان و آبزیان برنامه‌ریزی درستی را انجام دهد تا نسل‌های آینده از این سرمایه‌ها استفاده کنند.

خداپرست بیان کرد: ما کار را به نحوی پیش بردیم تا با هدف جلوگیری از انقراض گونه بی‌نظیر خرس قهوه‌ای در ارتفاع ۳ هزار و ۶۰۰ متری از سطح دریا در قله سبلان برنامه‌ها و فعالیت‌ها به نحوی انجام شود تا یک شرایط مناسب در این حوزه ایجاد شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل تصریح کرد: این اداره کل با تهیه اطلس پرندگان تلاش می‌کند تا به نوعی برنامه‌ریزی‌ها را در حفاظت و صیانت از گونه‌های جانوری و گیاهی در مسیری انجام دهد تا این میراث ارزشمند طبیعی به نسل‌های آینده منتقل شود.

خداپرست نیر را دارای استعداد خوب به عنوان زیستگاه طبیعی برخی گونه‌های نادر جانوری توصیف کرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا با ارتقای مدیریت حفاظت محیط زیست در این شهرستان و راه‌اندازی اداره مستقل در این شهرستان فعالیت‌ها و برنامه‌ها به شکل گسترده به انجام برسد.

در این بازدید فرماندار شهرستان نیر ضرورت ایجاد اداره محیط زیست این شهرستان را یادآور شد و اظهار کرد: با راه‌اندازی این اداره کارهای حفاظتی از گونه‌های گیاهی و جانوری به شکل مستقل و جامع اجرایی می‌شود.

انتهای پیام/ایسنا