مدیر کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل گفت : بیش از ۹۸۹هزار مسافر توسط ۱۴۱هزار و۵۵۸دستگاه ناوگان درشش ماهه نخست امسال از استان جابه جا شده اند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علی رحمتی در بازدید از پایانه مسافری اردبیل افزود:۵۸شرکت،موسسه وشعبات مسافری در استان در این زمینه فعال است که فقط ۲۱مورد آن در مرکز استان مستقر می باشد.

رئیس کمیته حمل ونقل ستاد خدمات سفر استان اردبیل آمار رانندگان باری،مسافری،وانت بار و روستائی را برحسب حوزه فعالیتشان داخلی و بین المللی ۱۱هزارو ۳۶۵نفر برشمرد و گفت:در شش ماهه امسال برای ۲ هزارو ۲۸۵راننده کارت هوشمند صادر شده است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل و نقل استان اردبیل در مدت یاد شده از جابجایی بیش از ۲میلیون تن کالا از استان به سراسر کشور خبر داد.

عضو شورای اداری استان با بیان اینکه تاکنون ۱۵۴هزارو ۸۳۳بارنامه صادر شده است گفت:گندم ،سیمان، سیب زمینی ،آب معدنی ،گازوئیل ،گوجه فرنگی، هندوانه و انواع آرد ده کالای عمده ای هستند که از استان حمل شده اند.

عضو شورای ترافیک استان تعداد شرکت های فعال حمل و نقل کالا و سیمان در سطح استان را ۸۷شرکت عنوان کرد و اظهار داشت:از این میزان فقط ۳۱شرکت مربوط به مرکز اردبیل است که تابه امروز خوشبختانه به همت نیروهای پرتلاش این اداره کل وضعیت حمل کالا وبار در استان عادی و روان می باشد.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اهدای۳۳۱ عدد کلاه ایمنی ، ۲۲۹بسته چهارتایی شبرنگ مخصوص موتور سیکلت،۹۱ عدد چراغ قوه ، ۱۴۱عدد کپسول آتشنشانی و همچنین برگزاری ۱۷جلسه همایش آموزشی را از اقدامات مهم این اداره کل برای کاربران آسیب پذیر جاده ای در ۶ماهه امسال عنوان کرد.

انتهای پیام/