مسعود وسیله

عکس طوفان مایکل از آن لحاظ جالب هست که در آن بحران نه چندان حاد در سطح شهر نیم میلیون نفری اردبیل به تعداد انگشتان یک دست دستگاه بالابر آن هم از نوع بسیار ابتدایی بود!


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


عکسهای طوفان اخیر مایکل در ایالت فلوریدای آمریکا به خاطر علاقه به پدیده های جوی برایم جالب بود و در این میان یک عکس از بقیه جالبتر می نمود چون یادآور یک پدیده جوی بود که دو سال قبل در اردبیل به وقوع پیوست.

همشهریان عزیز به یاد دارند ریزش سنگین برف را که از ظهر چهارم تا اواخر پنجم آبان ۱۳۹۵ بدون وقفه در اردبیل بارید و باتوجه به عدم خزان درختان ، سنگینی برف به ضخامت تقریبی ۴۰ سانتیمتر شاخه های تنومند چندین هزار اصله درخت را در این شهرستان شکست. افتادن شاخه ها روی خطوط انتقال برق سبب پارگی سیم ها و خاموشی در سطح گسترده در محله های شهر شد و تاریکی گذرگاهها مشکلات ساکنان اردبیل را دوچندان کرد. نشست ‌مدیریت بحران اردبیل شامگاه پنجم آبان و پس از‌ ۳۲ ساعت از آغاز بارش برف تشکیل شد. درحالیکه باتوجه به اخطارهای صادره ( ۱۰ روز قبل از آن حادثه در دو مورد ازسوی بنده درباره در پیش بودن برف سنگین و سرما هشدار داده شده بود ولی باتاسف مورد توجه مدیران ارگانهای ذیربط قرار نگرفت) باید قبل از وقوع بحران برای به حداقل رساندن خسارات تشکیل میشد.آقای سعید خدابخش استاندار وقت اردبیل در این جلسه مشکل اصلی را کمبود دستگاه بالابر به منظور ترمیم خطوط آسیب دیده برق ذکر و از استانهای همجوار برای تامین آن درخواست کمک کرد!
عکس طوفان مایکل از آن لحاظ جالب هست که در آن بحران نه چندان حاد در سطح شهر نیم میلیون نفری اردبیل به تعداد انگشتان یک دست دستگاه بالابر آن هم از نوع بسیار ابتدایی بود! اما در یک خیابان شهر کوچک مکزیکو آمریکا دهها نوع از این دستگاه بسیار پیشرفته خرابی های گسترده تیرها و خطوط انتقال برق را تعمیر می کنند. لطف خداوند شامل ما هست که از حوادث جوی و طبیعی مهیب در این استان تا اندازه زیاد در امان هستیم و از این بابت شکرگزار پروردگاریم.

 

انتهای پیام/