مدیرکل هواشناسی اردبیل خبر داد

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: با ورود سامانه ناپایدار جوی، سرعت تندباد در اردبیل به صورت لحظه‌ای تا ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید و در ارتفاعات احتمال بارش برف وجود دارد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

علی دولتی‌مهر با اشاره به آخرین وضعیت هوای استان، اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌های هواشناسی از تداوم وزش بادهای تند تا شدید در بیشتر مناطق استان اردبیل تا ظهر جمعه خبر می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه وزش باد تند از ظهر چهارشنبه در نقاط مختلف استان آغاز شده است، افزود: در اغلب ساعات وزش باد در شهرستان‌های سرعین، نیر، نمین، گرمی، کوثر، اردبیل و مشگین‌شهر با سرعت میانگین ۵۴ تا ۸۶ کیلومتر در نوسان خواهد بود و در برخی از مناطق به صورت لحظه‌ای سرعت باد از ۱۰۸ کیلومتر نیز بیشتر شده و به ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید.
مدیرکل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: از بعد از ظهر امروز بارش‌ باران در نقاط مختلف اردبیل نیز آغاز خواهد شد که در مناطق مرکزی و جنوبی بیشتر به صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود.
دولتی‌مهر یادآور شد: با تغییر جریانات جوی و شمالی شدن آن، از روز جمعه کاهش محسوس دما و بارش باران را در بیشتر مناطق شاهد خواهیم بود.
وی بیان کرد: این شرایط ناپایدار جوی تا پیش از ظهر شنبه هفته آتی تداوم خواهد داشت و در این مدت بارش برف در ارتفاعات بالای ۱۶۰۰ متر دور از انتظار نخواهد بود.

انتهای پیام/فارس