بشیر خالقی گفت: متاسفانه در برخی روستاهای خلخال حتی یک جرعه آب برای وضو گرفتن هم وجود ندارد؛ نیاز است برای تامین آب آشامیدنی سالم در شهرستان خلخال برنامه‌ریزی‌های مدونی انجام داده شود چرا که سال‌ها فقط وعده و وعید شنیده‌ایم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

بشیر خالقی در جلسه نشست استاندار اردبیل با هیئت رئیسه کمیسیون آب در اردبیل اظهار داشت: تاسفانه در برخی روستاهای خلخال حتی یک جرعه آب برای وضو گرفتن هم وجود ندارد و این امر جای تاسف دارد و دغدغه و نگرانی در بین روستایان به وجود آورده است.

وی ضمن اعلام نیاز همکاری و تعامل مسئولان کشوری و استانی در این زمینه گفت: نیاز است برای تامین آب آشامیدنی سالم در شهرستان خلخال برنامه‌ریزی‌های مدونی انجام داده شود چرا که سال‌ها فقط وعده و وعید شنیده‌ایم.

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس با اشاره به اجرای سد گیوی نیز افزود: نیاز است عملیات اجرایی این سد تسهیل شودتا دغدغه‌های موجود از بین رود.

خالقی تصریح کرد: در حال حاضر برای ۱۰ لیتر در ثانیه در برخی مناطق خلخال مشکل داریم که این امر نگران‌کننده است و مسئولان منطقه توجه آن چنانی در این زمینه ندارند.

وی اظهار کرد: در حالی که چندین شهرک گلخانه‌ای در شهرستان خلخال تاسیس شده ولی شرکت آب منطقه‌ای استان با اختصاص آب به این شهرک‌ها مخالفت کرده است که باید در این زمینه برنامه‌ریزی اساسی انجام داده شود.

انتهای پیام/