دادستان اردبیل از پلمب استخرها ، آبگرم ها و مجتمع های فاقد مجوز در این استان خبر داد و گفت: با استخرها و آبگرم هایی که بدون مجوز فعالیت می کنند برخورد قاطع می شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ناصر عتباتی با اشاره به غرق شدن و جان باختن پدر و پسری در یکی از استخرهای اردبیل اظهار داشت: بازپرس جنایی ویژه ای برای این پرونده تشکیل و سه نفر از جمله مدیر داخلی استخر و ناجیان غریق حاضر در صحنه به دلیل سهل انگاری با قرار قانونی بازداشت شدند.

وی اظهار داشت: بر اساس بررسی ها مجموعه اقداماتی که در این استخر باید مراعات می شد انجام شده، ولی متاسفانه سهل انگاری و بی دقتی ها موجب بروز این حادثه ناگوار شد.

عتباتی گفت: مسئولان اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل موظف شدند نظارت ها بر فعالیت ۱۸ استخر و مجتمع های آبدرمانی فعال استان را تشدید و تقویت کنند.

دادستان اردبیل افزود: از فعالیت مجموعه های فاقد مجوز از اداره کل ورزش و جوانان استان ، ناجیان غریقی که مجوز و گواهی لازم را از هیات نجات غریق و غواصی استان را ندارند و یا ناجیان غریقی که سهل انگاری کنند با جدیت جلوگیری خواهد شد.

وی گفت: در داخل استخرها و مجتمع ها باید ابلاغ شود که استاندارد این استخر یا مجموعه ورزشی چند ناجی غریق هست و این اطلاع رسانی در معرض دید عموم قرار بگیرد.

دادستان اردبیل از مردم خواست در صورت مشاهده تخلف و سهل انگاری در استخرها و یا مجتمع های آبدرمانی مراتب را برای رسیدگی به دادستانی و مراجع ذیربط اعلام کنند.

 

انتهای پیام/