مدیرکل سیاسی ، انتخاباتی و تقیسمات کشوری استانداری اردبیل گفت: مقدمات ارتقای روستای آلنی مشگین شهر به شهر در وزارت کشور به اتمام رسیده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

ماریا موسوی بیان کرد: این روستا با جمعیتی در حدود چهار هزار نفر از مراکز دهستان های بزرگ استان اردبیل است.

وی گفت: روستای آلنی به عنوان زادگاه آیت الله مشگینی از جایگاه ممتازی در کشور برخوردار است و تاسیس شهرداری در این منطقه موجب عمران و آبادانی بیش از پیش آن خواهد شد.

موسوی اظهار داشت: طرح ارتقای این روستا از سال ها قبل در استانداری اردبیل و وزارت کشور مطرح بوده که خوشبختانه اخیرا با پیگیری نماینده مردم مشگین شهر و فرماندار این شهرستان به نتیجه رسیده است.

مدیرکل سیاسی ، انتخاباتی و تقیسمات کشوری استانداری اردبیل افزود: در صورت ابلاغ نهایی توسط وزارت کشور و در سایه مشارکت و همیاری اهالی در آینده نزدیک شاهد تاسیس شهرداری خواهیم بود.

وی از اهالی منطقه خواست به منظور تامین نظر وزارت کشور مبنی بر تامین زمین مورد نیاز برای احداث ساختمان شهرداری و تامین یک دستگاه خودرو سواری اقدام کنند.

استان اردبیل با یک میلیون و ۲۴۸ هزار نفر جمعیت با استان های گیلان، زنجان و آذربایجان شرقی همسایه است.

بر اساس آمارهای موجود از مجموع یک میلیون و ۲۴۸ هزار و ۶۱۰ نفر جمعیت استان اردبیل ۴۴۸ هزار و ۵۵۴ نفر در هزار و ۵۵۵روستا سکونت دارند که از این تعداد هزار و ۲۴ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

 

انتهای پیام/