رئیس پلیس راه استان اردبیل از افزایش چشمگیر تصادفات در محورهای مواصلاتی استان اردبیل در هفت ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

سیدحجت فتاحی در جلسه بررسی تصادفات جاده‌ای در اردبیل اظهار داشت: با اقدامات انجام شده در راستای کنترل و پیشگیری از تصادفات جاده‌ای در سطح استان در سه سال گذشته شاهد روند کاهشی در این تصادفات در جاده‌های اردبیل بودیم اما در هفت ماهه نخست امسال این روند تداوم نداشته و شاهد افزایش چشمگیر تصادفات و حوادث رانندگی در محورهای مواصلاتی استان بوده‌ایم.

اهمیت رانندگی قانونمند و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی

وی با اشاره به اهمیت رانندگی قانونمند و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و نقش آن در کاهش تصادفات بیان کرد: با توجه به این مهم در هفت ماهه نخست امسال برخورد با تخلفات حادثه‌ساز رانندگی در جاده‌های استان در راستای کنترل و کاهش تصادفات، ۳۳ درصد افزایش یافته است.

عمده‌ترین دلیل تصادفات جاده‌ای انحراف به چپ خودروها است

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: عمده‌ترین دلیل تصادفات جاده‌ای در این مدت انحراف به چپ خودروها بوده که انتظار می‌رود در کنار رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و اطمینان از سلامت خودرو از سوی رانندگان، مسئولان و متولیان این حوزه نیز در زمینه ایمنی محورهای مواصلاتی استان اقدامات لازم را انجام دهند تا شاهد افزایش حوادث جاده‌ای نباشیم.

افزایش ۵۰ درصد تصادفات جاده‌ای در سطح استان اردبیل

فتاحی با اشاره به افزایش ۵۰ درصد تصادفات جاده‌ای در سطح استان در هفت ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تصریح کرد: امسال ۱۳۰ نفر قربانی حوادث و تصادفات جاده‌ای در سطح استان بوده‌اند و علاوه بر آن ۳۷۷ نفر نیز در این سوانح مصدوم شدند.

 بیشترین متوفیان در حوادث رانندگی در میانگین سنی ۲۱ تا ۴۱ سال بوده‌اند

وی با بیان اینکه ۴۹ درصد متوفیان در حوادث رانندگی در مسیر انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده‌اند که شاهد افزایش ۴۶ درصدی در این امر بودیم، افزود: بیشترین متوفیان در حوادث و سوانح رانندگی در محورهای مواصلاتی استان در میانگین سنی ۲۱ تا ۴۱ سال بوده‌اند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل از وقوع ۹۳۳ تصادف خسارتی در این مدت خبر داد و گفت: اعمال قانون برای ۱۵۰ هزار راننده که به تخلفات حادثه‌ساز در سطح جاده‌های استان اعم از سرعت و سبقت غیرمجاز اقدام کرده بودند و توقیف سه هزار و ۲۰۰ خودرو متخلف از اقدامات در راستای پیشگیری از تصادفات در استان بوده است.

انتهای پیام/