مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه امسال در قالب طرح کاداستر ۳۵۵ هزار هکتار از اراضی ملی استان نقشه ‌برداری شده و مالکیت آنها تثبیت خواهد شد، گفت: با مخربان اراضی ملی و مراتع در استان برخورد جدی خواهد شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اراضی
شهامت هدایت افزود: حل اختلافات بین مردم و منابع طبیعی، جلوگیری از تخریب مراتع ، اراضی ملی و تثبیت مالکیت اراضی از مهم‌ترین اهداف و برنامه‌های اجرای طرح کاداستر بوده که برای اجرای آن در هر شهرستان یک گروه مستقر شده است.

وی از برخورد جدی با مخربان اراضی ملی و مراتع در استان خبر داد و بیان کرد: برای صیانت و حفاظت از این اراضی و مراتع افرادی که اقدام به تخریب کنند به مراجع قضایی معرفی خوهند شد تا برخوردهای لازم و قانونی با این افراد انجام شود.

هدایت بیان کرد: برای حفظ و نگهداری مراتع و جلوگیری از تخریب آنها توسط افراد سودجو ماموران یگان حفاظت از منابع طبیعی استان به صورت شبانه‌ روزی فعالیت داشته و تمام اقدامات و فعالیت ها را در این اراضی رصد می‌کنند.

وی حفاظت از منابع طبیعی و مراتع را نیازمند مشارکت همگانی دانست و گفت: در استان اردبیل بیشترین تخریب مراتع مربوط به شهرستان‌های بیله‌ سوار و پارس‌آباد بوده که امسال با استقرار نیروهایی یگان حفاظت از تخریب و تصرف مراتع جلوگیری شده است.

استان اردبیل یک میلیون و ۵۰ هکتار مرتع ییلاقی، قشلاقی و میان بند و ۶۵ هزار هکتار جنگل دارد.

 

انتهای پیام/ایرنا