رئیس پلیس راه استان اردبیل:

حجت فتاحی با بیان اینکه ۳۶ درصد قربانیان تصادفات جاده‌ای زنان هستند، گفت: مردان با ۶۴ درصد بیشترین قربانیان حوادث جاده‌ای را تشکیل می‌دهند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رئیس پلیس راه استان اردبیل با اشاره به عملکرد ۷ ماهه پلیس راه استان اردبیل اظهار کرد: در ۷ ماهه امسال بیش از ۶۴ میلیون تردد در جاده‌های استان اردبیل به ثبت رسیده که این میزان تردد بیش از ۷ میلیون افزایش نسبت به سال قبل را نشان می‌دهد.

فتاحی این افزایش تردد را حاوی پیام برای مسئولان در توجه جدی به توسعه و ایمنی راه‌ها اعلام و خاطرنشان کرد: در حالی که در ۷ ماهه سال قبل تعداد متوفیان در جاده‌های استان ۸۹ نفر بود این تعداد کشته در جاده‌های استان در ۷ ماهه امسال به ۱۳۰ نفر رسیده است که یک رشد ۴۶ درصدی را نشان می‌دهد.

رئیس پلیس راه استان اردبیل جاده‌های شمال استان اردبیل را در مجموع خونین‌ترین مسیرهای ترددی دانست و افزود: در محور اردبیل – مغان تعداد کشته‌ها ۳۴ نفر، گرمی – بیله‌سوار ۱۱ نفر، اردبیل – سراب ۱۱ نفر، اردبیل – آستارا ۱۳ نفر، اردبیل – خلخال ۳۰ نفر، اردبیل – مشگین‌شهر ۳۱ نفر بوده که در اغلب جاده‌های استان تعداد متوفیان افزایش نشان می‌دهد.

فتاحی گفت: در ۷ ماهه امسال ۴۱ درصد متوفیان در مسیر بیمارستان و یا در خود بیمارستان فوت کرده‌اند که این آمار تامل‌برانگیز است.

وی ادامه داد: ۷۱ درصد تصادفات با وسیله نقلیه سواری رخ داده به طوری که ۶۶ درصد تصافات در هوای صاف، بیشترین وقوع تصادفات برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم، ۷۱ درصد تصادفات در هنگام روز و ۷۸ درصد تصادفات فوتی و جرحی مربوط به رانندگان بومی بوده است.

اورژانس- تصادف-

رئیس پلیس راه استان اردبیل بیشترین زمان وقوع تصادفات رانندگی را مابین ۱۶ تا ۲۰ عصر اعلام کرد و افزود: ۴۸ درصد کشته‌ها مربوط به سرنشینان خودرو بوده به طوری که پرحادثه‌ترین روز هفته نیز پنجشنبه و کم حادثه‌ترین نیز روز سه شنبه است.

فتاحی سن اغلب متوفیان را ۲۱ تا ۴۰ سال اعلام و خاطرنشان کرد: با بازدیدی که به همراه کارشناسان تلفیقی از ۲۵ نقطه حادثه‌خیز داشتیم ۱۰ نقطه حادثه‌خیز نیز در محور اردبیل – آستارا، اردبیل – سراب و نیر، اردبیل – سرچم و پارس‌آباد به مشگین‌شهر و پارس‌آباد – بیله‌سوار شناسایی شده که درصدد ایمن‌سازی این نقاط حادثه‌خیز هستیم.

وی بیان کرد: کمتر از ۱۰ درصد تصادفات منجر به فوت در نقاط حادثه‌خیز رخ داده که ما نسبت به آشکارسازی این نقاط اقدام کردیم و ایمن‌سازی ۱۵۱ نقطه شناسایی شده جدید نیز با اولویت در دستور کار کمیسیون ایمنی راه‌هاست.

رئیس پلیس راه استان اردبیل اظهار کرد: در مجموع در ۷ ماهه امسال بیش از یک هزار و ئ۳۴۴ فقره تصادف فوتی، جرحی و خسارتی به ثبت رسیده که در هر سه مورد ما با افزایش آمار تصادفات روبرو هستیم.

انتهای پیام/ایسنا