استخدام هاي سفارشی در شرکت پارس!

لابی گری و اعمال نفوذ در شهرستانی که خود شاهد سیل عظیم جوانان بیکار و نیازمند است، بکارگیری افراد سفارشی ظلمی در حق آنان است، گویا ژن های سفارشی مسئولان تمامی ندارد و این بار پای ژن های سفارشی برخی مسئولان پارس آباد به شرکت کشت و صنعت پارس باز شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

براساس شنیده ها، شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس اخیراً در اقدامی بی‌سابقه و با سفارش نماینده و برخی مسئولان شهرستانی، افرادی را در این شرکت بدون رعایت ضوابط استخدام کرده است؛ گویا ژن های سفارشی مسئولان تمامی ندارد و این بار پای ژن های سفارشی برخی مسئولان پارس آباد به شرکت کشت و صنعت پارس باز شده است.

در حالی استخدام در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، ادارات و شرکتهای وابسته به دولت باید با اطلاع‌رسانی قبلی به مردم، برگزاری آزمون، مصاحبه و گزینش باشد تا مناسب‌ترین و شایسته‌ترین افراد جذب دستگاه‌های دولتی شوند؛ اما گویا این ضابطه به شرکت ملی کشت و صنعت پارس که گفته می شود یک شرکت شبه دولتی می باشد صدق نمی کند و از این قاعده مستثنی است!

براساس شنیده ها در حالی اخیراً چندین نفر با سفارش نماینده و برخی مسئولین شهرستانی به استخدام شرکت کشت و صنعت پارس درآمده اند که گفته می شود برخی از این افراد حتی حائز شرایط استخدام شدن در این شرکت را نداشتند.

در قانون اساسی و سایر قوانین کشوری، آیین نامه مربوط به استخدام در دستگاه‌های دولتی درج و مشخص شده و همچنین هر وزارتخانه‌ای برای جذب نیرو یک آیین‌نامه داخلی و مقرراتی خاص دارد و اگر استخدام در وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، ادارات و شرکتهای وابسته به دولت به شکل سفارشی باشد، خلاف قانون عمل شده است.

از استخدام های سفارشی در کشت و صنعت پارس بگذریم، فشار برخی مسئولان شهرستانی برای انتصاب یکی از پیمانکاران مسئله دار در این شرکت که شرکت های منطقه حتی حاضر به قرارداد با او نمی شدند، جای تامل دارد و استخدام اینگونه افراد در واقع توهین به شعور جوانان تحصیلکرده بیکار این منطقه است که جا دارد مسئولان نظارتی به این قضیه ورود کنند.

مدیرعامل کشت و صنعت پارس علی‌رغم تلاش‌های خوبی که در این شرکت کرده است، اما در بحث استخدام‌های سفارشی و بدون رعایت ضوابط و قانون کار بی‌سابقه‌ای کرده است. هر چند بکارگیری این افراد نیز بیشتر با فشار و سفارش برخی مسئولان شهرستانی انجام شده است، اما کاش مسئولان پارس آباد مغان، بدون نگاه‌های سلیقه‌ای، شخصی و جناحی و صرفاً در راستای عدالت و منویات مقام معظم رهبری عمل می‌کردند.

پایگاه خبری آران مغان با توجه به عهدی که با مردم بسته است از تهدیدات باکی ندارد و بزودی اسناد کاملی را از استخدام های سفارشی! در برخی شرکتها، سازمان ها و دستگاه های دولتی را منتشر می نماید.

یکی دیگر از مواردی که در دستور کار آران مغان قرار دارد افشای مسائل پشت پرده در استخدام های سفارشی در پارس آباد مغان است که اتفاقا توسط برخی از مسئولان شهرستانی تحمیل و بکار گمارده شده اند که بزودی با جمع بندی گزارشات و مستنداتی که از سوی منابع مختلف به این سایت رسیده منتشر خواهد شد.

این حق مردم است که از نحوه استخدام در شهرستان پارس آباد و شرکت هایی همچون کشت و صنعت پارس و مغان که در پارس آباد قرار دارد اما نیروهای سفارشی برخی مسئولان استخدام می شوند مطلع شوند و نمی توان با لاپوشانی برخی واقعیات آن را نادیده گرفت.

انتهای پیام/آران مغان