شهامت هدایت گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل و تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شدهبیش از پنج تن چوب‌آلات و ۲۳ اصله گرده بنه قاچاق جنگلی در استان اردبیل کشف و ضبط شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

شهامت هدایت اظهار داشت: با تلاش ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان اردبیل و تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام شده در راستای مبارزه با قاچاقچیان بیش از پنج تن چوب‌آلات و ۲۳  اصله گرده بنه قاچاق جنگلی از قاچاقچیان کشف و ضبط شد.

توقیف خودروهای قاچاقچیان

وی گفت: این میزان چوب‌آلات و گرده بنه قاچاق جنگلی توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب که  از استان‌های همجوار وارد استان اردبیل شده بود و توسط یک دستگاه کامیون و سه دستگاه وانت نیسان در جاده نمین به شهر اردبیل  حمل می‌شد با هوشیاری و اقدام به‌موقع ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی استان توقیف و محموله چاقاق ضبط شد.

دستگیری چهار متخلف

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل افزود: در این رابطه چهار  متخلف دستگیر و با تشکیل پرونده برای رسیدگی به مراجع قضایی استان معرفی شده‌اند که امیدواریم با تشدید برخورد و مجازات این افراد زمینه برای کاهش چنین فعالیت‌هایی در استان فراهم شود.

حفاظت از منابع طبیعی با فعالیت یک دستگاه میسر نمی‌شود

هدایت با بیان اینکه نیروهای یگاه حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان به صورت شبانه روزی و با کنترل گلوگاه‌های قاچاق استان فعالیت داشته و با متخلفان برخورد جدی خواهند داشت، تصریح کرد: انتظار می‌رود در این‌زمینه مردم نیز همکاری و مشارکت لازم را داشته باشند چرا که حفاظت از منابع طبیعی و مبارزه با متخلفان در این حوزه با فعالیت یک دستگاه میسر نمی‌شود.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اهمیت منابع جنگلی انتظار می‌رود تا مردم با مشاهده هر گونه تخلف در این حوزه موارد را به شماره تلفن شبانه‌روزی ۱۵۰۴ مرکز فرماندهی یگان حفاظت منابع طبیعی استان گزارش دهند تا با برخوردهای سریع و به موقع از فعالیت قاچاقچیان و متخلفان در این زمینه جلوگیری شود.

انتهای پیام/