شکارچی بی رحم بزهای کوهی منطقه شکار ممنوع ازناو خلخال به کمک اهالی روستای خوجین این شهرستان دستگیر شد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)


رییس اداره حفاظت محیط زیست خلخال گفت: شکارچی دستگیر شده دارای سوابق تخلف شکار غیرمجاز در سایر مناطق شکار ممنوع و حفاظت شده این شهرستان است.

محمد فرهودی افزود: این فرد اخیرا از سوی یکی از اهالی محل اجیر و با حمایت مالی وی با سوء استفاده از خلوت بودن تفرجگاه ازناو پس از رفتن گردشگران از این منطقه، اقدام به شکار مخفیانه بز کوهی کرده است.

وی گفت: حفاظت از عرصه های طبیعی و وحوش نیازمند همکاری اهالی روستاهای ساکن در داخل مناطق حفاظت شده و یا جوار این مناطق است.

او همچنین از افزایش کشفیات سلاح غیرمجاز و شکار غیرمجاز در پاییز امسال خبر داد و افزود: ماموران این اداره موفق به کشف چهار قبضه سلاح شکاری غیرمجاز ، پنج قبضه اسلحه شکاری مجاز ، لاشه یک راس بز کوهی ، یک راس گراز وحشی ، ۲ سر خرگوش و ۱۴ قطعه لاشه کبک شکار شده از شکارچیان متخلف شدند.

وی گفت: در این مدت ۱۱ پرونده کیفری تخلفات شکار غیرمجاز تشکیل و شکارچیان متخلف به مقامات قضایی منطقه معرفی شدند.

فرهودی با بیان اینکه هیچ مجوزی برای صدور پروانه شکار پرندگان دریافت نشده، اظهار داشت: پروانه شکار خرگوش تنها برای شکارچیان اهل تسنن شهرستان از سوی این اداره صادر می شود.

۲۴۰ هزار و ۵۲۴ هکتار از مساحت استان اردبیل شامل چهار منطقه که ۷٫۸ درصد از کل مساحت استان را شامل می شود، تحت مدیریت اداره کل حفاظت محیط زیست استان و جزو مناطق حفاظت شده کشور است.

 

انتهای پیام/ایرنا