داد مردم سرعین از بیداد گردشگری؛

معاون استاندار اردبیل وعده داده ظرف دو ماه آینده تکلیف با سرمایه‌گذار سولار شود و در صورتی که سرمایه‌گذار به وعده خود عمل نکند با خلع ید سرمایه‌گذار در این منطقه طرح جدیدی را اجرا خواهیم کرد.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

در جریان افتتاح پروژه‌های شهرداری در سرعین جمعی از اهالی گلایه‌ها و انتقادات خود را از نابسامانی سال‌های طولانی این مجموعه آبدرمانی به گوش مسئولان استانی رساندند و اعلام کردند که بیش از این نباید به سرمایه‌گذار فعلی که پروژه را به حال خود رها کرده اعتماد و اطمینان کرده و در سایه ضعف نظارت‌های مسئولان گردشگری این مجموعه اسباب گله‌مندی و سیمای نامناسب شهری را برای گردشگران داخلی و خارجی رقم بزند.
اهالی سرعین با انتقاد شدید از ضعف دستگاههای نظارتی در بی‌توجهی به این پروژه و عدم تعیین تکلیف سرمایه‌گذار این پروژه از استاندار اردبیل خواستند؛ تا در اولین فرصت به تعیین تکلیف این مجموعه اقدام کرده و اهالی سرعین را بیشتر از این چشم‌انتظار ساماندهی این مجموعه نگذارند.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی در مورد محل ساری‌سو اظهار کرد: مسئولان و متولیان امر یا این فضا را به پارک تبدیل کنند و یا هر چه سریعتر با دعوت از سرمایه‌گذار به احداث یک مجموعه عظیم آبدرمانی و گردشگری در این مکان اقدام کنند.
صدیف بدری خاطرنشان کرد: این فضای ناهنجار شهری اسباب گله‌مندی اهالی سرعین را رقم زده و ما هر وقت به سرعین سفر می‌کنیم اهالی از این شرایط گلایه داشته و اصلا در شان شهر گردشگری سرعین نیست که چنین مکانی بلاتکلیف و به شکل بلااستفاده به حال خود رها شود.
اما گلایه‌های مردمی به گوش معاون امور عمرانی استاندار اردبیل نیز رسید که بهروز ندایی وعده داد؛ ظرف دو ماه آینده در این زمینه تعیین تکلیف با سرمایه‌گذار فعلی انجام می‌شود و در صورتی که سرمایه‌گذار به وعده خود عمل نکند با خلع ید سرمایه‌گذار در این منطقه طرح جدیدی را اجرا خواهیم کرد.

وی گفت: ما با دعوت از سرمایه‌گذار به استانداری فرصت دوماهه‌ای را برای او به عنوان ضرب‌العجل آخر داده‌ایم تا این پروژه را تعیین تکلیف کند وگرنه اقدام قانونی انجام داده تا سرمایه‌گذار جدید را دعوت به همکاری کنیم.
گفتنی است، مجموعه‌های گردشگری سولا در سرعین، پروژه بزرگ گردشگری در وسط شهر سرعین که توسط شرکت سرمایه‌گذاری گردشگری در حال اجراست و ده‌ها پروژه گردشگری دیگر در سرعین، مشگین‌شهر، خلخال و اوضاع نامناسب آبگرم گیوی در حالت بلاتکلیفی به سر می‌برد.

انتهای پیام/