رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: به منظور رفع تداخل اراضی ۳۷۰ هزار هکتار به اراضی کشور اضافه شده و سند مالکیت رسمی برای زمین‌های کشاورزی صادر شده است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

اراضی

علیرضا اورنگی در جلسه رفع تداخل استان اردبیل اظهار داشت: به منظور رفع تداخل اراضی ۳۷۰ هزار هکتار به اراضی کشور اضافه شده و سند مالکیت رسمی برای زمین‌های کشاورزی صادر شده است که خوشبختانه خروجی‌های قابل قبولی در این زمینه شاهد بودیم.

نمی‌توان منابع طبیعی را تغییر کاربری داد

وی با اشاره به این که با استناد به این نقشه‌ها تغییر کاربری غیرقابل ممکن است بیان کرد: با توجه به این که نقشه رفع تداخل اراضی کشاورزی در سامانه‌های ثبت لحاظ شده نمی‌توان منابع طبیعی را تغییر کاربری داده و به مالکیت خود درآورد که این مسئله نیز به نوبه خود بسیار حائز اهمیت و اساسی است.

انجام برنامه‌ریزی‌های اولیه برای صدور سند کشاورزان

رئیس سازمان امور اراضی کشور گفت: برنامه‌ریزی‌های اولیه برای صدور سند کشاورزان انجام یافته و در کم‌ترین زمان ممکن اقدامات لازم در این زمینه انجام می‌شود که امید می‌رود بتوانیم به اهداف خود در راستای توسعه حوزه کشاورزی و حفظ و صیانت از منابع طبیعی دست یابیم.

اردبیل ظرفیت‌های بسیار قابل توجهی در بخش کشاورزی دارد

اورنگی اظهار کرد: اردبیل ظرفیت‌های بسیار قابل توجهی در بخش کشاورزی دارد که باید از این ظرفیت‌ها به نحو احسن استفاده شود و علی‌رغم آن برنامه‌ریزی برای رفع تداخل اراضی نیز بسیار حائز اهمیت است و به منظور جلوگیری برخی مشکلات و ایجاد اختلافات در بین کشاورزان باید به صورت جدی پیگیر این مسئله بود.

خلیل نیکشاد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل نیز در این جلسه بیان کرد: وسعت اردبیل در حوزه برخورداری از اراضی کشاورزی در رتبه نخست در بین استان‌های کشور قرار دارد که این مسئله برنامه‌ریزی دقیق و حساس برای رفع تداخل اراضی کشاورزی را دو چندان می‌کند و باید در این زمینه تمامی ابعاد مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

انتهای پیام/