معاون پیشگیری و وقوع جرم دادگستری اردبیل با اشاره به این که حمایت از سرمایه‌گذاران برای توسعه اقتصاد و اشتغال اردبیل لازمه اساسی است گفت: بانک‌ها باید متقاضیان تسهیلات را از قوانین مطلع کنند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

یوسف خدادادی در شانزدهمین جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در اردبیل اظهار داشت: با توجه به این که پرونده‌های واحدهای تولیدی و سرمایه‌گذاری بررسی شده مرتبط با بانک‌های استان و سرمایه‌گذاران از نحوه برخورد، نحوه محاسبه سود و جرایم تسهیلات گلایه داشتند انتظار می‌رود بانک‌ها متقاضیان تسهیلات را از قوانین مطلع کنند.

بسیاری از سرمایه‌گذاران با قوانین روز آشنایی ندارند

وی بیان کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که بسیاری از سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی با قوانین و دستورالعمل‌ها به ویژه با قوانین روز آشنایی ندارند بانک‌ها باید هنگام تشکیل پرونده متقاضیان را راهنمایی و از قوانین مطلع کنند.

عدم راهنمایی صحیح و درست از طرف بانک

معاون پیشگیری و وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: یکی از پرونده‌ها حاکی از این بود که به دلیل عدم راهنمایی صحیح و درست از طرف بانک، سرمایه‌گذار با مشکلات جدی روبه‌رو شده است.

برخورد صحیح با سرمایه‌گذاران

وی بیان کرد: سرمایه‌گذاران از نحوه برخورد بانک‌ها و دستگاه‌های مختلف گلایه داشتند که نیاز است با سرمایه‌گذاران به عنوان کسانی که در استان اشتغال ایجاد می‌کنند و سبب رشد و توسعه استان می‌شوند برخورد صحیحی انجام داده شود.

محاسبه سود تسهیلات توسط بانک‌ها

خدادادی با اشاره به موضوع مهم محاسبه سود تسهیلات توسط بانک‌ها گفت: نحوه محاسبه سود و جرایم تسهیلات از مواردی است که سرمایه‌گذاران به آن اعتراض دارند و متاسفانه در اکثر موارد هم نحوه محاسبه بانک‌ها مغایر با ضوابط و قوانین بانک مرکزی است.

وی اظهار کرد: اختلاف فاحشی بین مبلغی که بانک به عنوان بدهی اعلام می‌کند و مبلغی که کارشناس رسمی طبق ضوابط بانک مرکزی اعلام می‌کند وجود دارد که به همین دلیل لازم است که این مورد به صورت کشوری اصلاح شود که بانک‌ها ملزم به اجرای این مصوبات هستند.

انتهای پیام/