بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی استان اردبیل که از روز گذشته آغاز شده است هم‌اکنون سبب حاکمیت هوای سرد در این مناطق بوده و تردد در محورهای کوهستانی و گردنه‌ها ملزم به استفاده از زنجیرچرخ است.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

حاکمیت هوای سرد از روز گذشته در استان اردبیل سبب بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی و برخی گردنه‌های استان گردیده است که در این راستا نیاز است تا رانندگان و مسافرانی که قصد تردد از محورهای کوهستانی و گردنه‌های برف‌گیر استان را دارند تجهیزات زمستانی به همراه داشته و احتیاط کامل را رعایت کنند.

بارش برف در مناطق کوهستان، ارتفاعات و برخی گردنه‌های استان

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل در خصوص بارش برف در مناطق کوهستان، ارتفاعات و برخی گردنه‌های استان اردبیل گفت: بارش برف از روز گذشته در برخی نقاط استان آغاز شده و هم‌اکنون نیز در برخی محورها ادامه دارد که انتظار می‌رود تا باخروج سامانه بارشی از استان شاهد حاکمیت هوای سرد در مناطق مختلف استان باشیم.

 هم‌استانی‌ها نکات ایمنی را در رابطه با تردد در معابر رعایت کنند

علی دولتی‌مهر با بیان اینکه نیاز است تا همشهریان و هم‌استانی‌ها موارد و نکات ایمنی را در رابطه با تردد در معابر رعایت کنند، اظهار کرد: از روز گذشته شهرستان مشگین‌شهر درگیر بارش برف بود که امروز نیز در برخی از محورهای استانی بارش برف گزارش شده است.

مه‌گرفتگی و کاهش دید

وی تصریح کرد: مه‌گرفتگی و کاهش دید عمده مشکلاتی هستند که می‌تواند رانندگان و همشهریان را دچار سازد که در این راستا نیاز است تا به هشدارهای داده شده نسبت به عبور و مرور و تردد در معابر و محورهای ذکر شده از سوی مدیریت بحران استان به صورت کامل توجه شود.

رئیس پلیس راه استان اردبیل نیز در این زمینه اظهار داشت: از صبح امروز شاهد بارش برف در برخی محورهای استان و به ویژه گردنه‌ها بودیم که از این محورها می‌توان به محور اردبیل_آستارا، محور خلخال_اسالم و محور نیر به سراب اشاره داشت.

سیدحجت فتاحی با بیان اینکه لازمه تردد در محورها و گردنه‌های برف‌گیر و مناطق کوهستانی استان همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیرچرخ است، گفت: در این خصوص خواهشمندیم تا رانندگان و مسافرانی که قصد تردد از محورهای مواصلاتی استان و مناطق کوهستانی را دارند حتما زنجیرچرخ به همراه داشته باشند تا بدین ترتیب شاهد حوادث ناگوار در محورهای مواصلاتی استان نباشیم.

انتهای پیام/