اکبر بهنام جو گفت: در راستای واگذاری آبگرم گیوی به بخش خصوصی توانمند برای اصلاح آن تلاش می کنیم.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

استاندار اردبیل در نشست با نماینده و فرماندار کوثر با اعلام این خبر، افزود: اقدامات اولیه برای واگذاری آبگرم گیوی به سرمایه گذار بخش خصوصی صورت گرفته و با عملیات توسعه‌‎ای امکانات رفاهی وگردشگری مناسب در این منطقه فراهم خواهد شد.

استاندار اردبیل ایجاد و توسعه پزشکی آبدرمانی را یادآور شد وگفت: با اجرای این طرح و ایجاد امکانات مناسب مدت اقامت مسافران در آبگرم‌های استان افزایش می‌یابد.

در ادامه نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز از روند کند علمیات اجرایی خط انتقال سد گیوی انتقاد کرد و افزود: پس از گذشت ۲۰ سال ازشروع عملیات اجرایی این پروژه و تکمیل کامل بدنه سد هنوز اتفاق خاصی در اجرای پروژه خط انتقال آب سد روی نداده است.

بشیر خالقی یادآور شد: ما منکر مشکلات در مرکز استان نیستیم ولی درعین حال به بی مهرهای صورت گرفته در خصوص تخصیص آب شهرستان‌های جنوب استان از رودخانه قزل اوزن نیز انتقاد داریم.

وی اضافه کرد: در حال حاضر از هشت سد پیشنهادی خلخال و کوثر تنها آب سد شهید عمران پستی هشجین آن هم در حد مصارف آب شرب و صنعتی پیش بینی شده است.

خالقی بیان کرد: در حالی که سالانه بیش از ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب در جنوب استان تولید می شود مردم ساکن آن حق استفاده از آب تولیدی منطقه خود را ندارند.

به گفته نماینده خلخال توسعه بخش کشاورزی منطقه جنوب با توجه به وجود منابع آبی و اراضی حاصلخیز نیازمند توجه جدی مسئولان و تخصیص آب مورد نیاز است.

انتهای پیام/ایسنا