آمارها نشان می دهد ۲۱ درصد از شهر پارس ‌آباد شامل ۲۴۹ هکتار، یک درصد از شهر خلخال شامل ۸۳ هکتار و هشت درصد از شهر مشگین‌ شهر شامل ۹۵ هکتار در بافت فرسوده قرار دارند.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

رییس ستاد باز آفرینی شهری استان اردبیل از پرداخت تسهیلات برای احیای منازل واقع شده در بافت فرسوده این استان خبر داد.

رحمان روحی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری مشگین شهر گفت: متقاضیان واجد شرایط می توانند با مراجعه به ادارات راه و شهرسازی و یا سامانه مربوطه از این تسهیلات استفاده کنند.

وی افزود: ساکنان واقع شده در بافت‌ های فرسوده استان می ‌توانند با بهره ‌گیری از تسهیلات نسبت به نوسازی و مقاوم‌ سازی واحدهای مسکونی خود اقدام کنند.

بافت فرسوده

وی همچنین اظهار داشت: مبلغ این تسهیلات برای هر واحد مسکونی ۴۰۰ میلیون ریال است و علاوه برآن ۱۵۰ میلیون ریال به عنوان ودیعه مسکن در اختیار متقاضی قرار می گیرد.

روحی به اختصاص ۹۰ میلیارد ریال برای بازآفرینی و بهسازی محله های ناکارآمد شهری در استان اشاره کرد و افزود: پارسال از تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ محله ناکارآمد شناسایی شده در کشور، ۶۰ محله در استان اردبیل شناسایی شده بود و امسال نیز ۱۷محله دیگر شناسایی شده است.

رییس ستاد باز آفرینی شهری استان اردبیل با بیان اینکه از ۱۷ محله شناسایی شده سه محله در شهرستان مشگین شهر واقع شده از جذب نشدن بموقع اعتبارات تخصیصی توسط شهرداری و دیگر ادارات مرتبط انتقاد کرد.

بافت فرسوده

 

خبرنگار: پژمان نجف اوغلی

انتهای پیام/ایرنا