امام جمعه خلخال با اشاره به اینکه تعطیلی کارخانه نئوپان خلخال برازنده بنیاد مستضعفان نمی باشد، گفت: چنانچه مسئولان بنیاد مستضعفان قصد واگذاری این کارخانه به بخش خصوصی را دارند، باید مبلغ آن در این شهرستان هزینه شود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

Ú © Ø ± Û ؟؟ Ù ؟؟  اسدÛ؟

امام جمعه خلخال گفت: بلاتکلیفی کارخانه نئوپان تنها واحد بزرگ صنعت منطقه جنوب استان اردبیل پس از ۲ سال توقف فعالیت، شایسته و در شان بنیاد مستضعفان به عنوان مالک این کارخانه نیست.

حجت الاسلام کریم اسدی در خطبه نماز جمعه خلخال افزود: اگر قرار است کارخانه نئوپان خلخال راه اندازی شود، هر چه سریعتر این کار انجام شود و کارگران بیکار به کار خود بازگردند و اگر مسئولان بنیاد مستضعفان قصد دارند آن را به بخش خصوصی واگذار کنند باید هزینه تولید کارخانه را در این شهر هزینه کند و برای ایجاد یک واحد جدید هزینه شود .

 نئوپان

وی با بیان اینکه بی توجهی به زیرساخت های منطقه در گذشته سبب بروز مشکل بیکاری و مهاجرت از خالخال شده است افزود: خانواده های پرستاری سرپرستان در ناحیۀ دور از دیار و وطن مشکالت و آسیب های اجتماعی را دنبال می کنند.

وی اظهار گفت: در حالی که مشکل اشتغال خلخال دغدغه بسیاری از مقامات استان اردبیل انتظار مدیران اجرایی همراهی برای حل مشکالت بیکاری و زمینه سازی برای ایجاد اشتغال و رونق منطقه اقتصادی است.

گفت: دولت کنار گذاشتن سرمایه گذاری و ایجاد واحد تولیدی و صنعتی در این شهرستان به دلیل ورود بخش خصوصی خصوصی مورد پسند افکار عمومی نیست.

وی افزود: با وجود خدمات ارزنده و شایسته ارائه شده پس از پیروزی انقلاب اسلامی در بخش های مختلف عمرانی، گازرسانی، برق و مخابرات، این شهرستان از مسیر رشد و توسعه اجتماعی و اقتصادی کشور به دلیل بی توجهی به زیرساخت دور گرفته است.

اسدی افزود: در شرایط فعلی شهرستان خلخال نیازمند تخصیص آب مورد نیاز و نیز زمینه سازی برای ایجاد زیرساخت های لازم برای توسعه است .

 

انتهای پیام/ایرنا