روابط عمومی گلدستون اعلام کرد که تعطیلی فعلی در راستای تامین مواد اولیه بصورت انبوه و مستمر بوده ‌است!


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

لاستیک-تایر

طی روزهای اخیر اخباری مبنی بر تعطیلی کارخانه لاستیک سازی آرتاویل تایر با نام تجاری (گلدستون) یکی از پنج واحد صنعتی نمونه ایران به دلیل نبود مواد اولیه منتشر شد.

روابط عمومی این شرکت با انتشار جوابیه ای به رسانه ها اعلام کرد که تعطیلی فعلی در راستای تامین مواد اولیه بصورت انبوه و مستمر بوده ‌و هر اظهار نظر در باره تعطیلی کارخانه تکذیب می شود.

روابط عمومی گلدستون در تائید گفته خود اعلام کرد که کارخانه آرتاویل تایر مقتدرتر از همیشه کار را ادامه می دهد و نشانه بارز آن اجرای طرح توسعه آن می باشد که بی وقفه ادامه دارد و ان شالله در دهه مبارک فجر به بهره برداری خواهد رسید.

آنچه که در این جوابیه رسمی واجد اهمیت است، بکار بردن عبارت “تعطیلی” فعلی آرتاویل تایر توسط روابط عمومی این شرکت است که بیگمان دلالت بر معنای شایع و فراگیر آن است و گرنه دلیلی نداشت از این عبارت استفاده شود و لذاست که “تعطیلی” گلدستون در ادبیات رسانه ای، نه تنها امری ناروا نیست بلکه بازنشر یک خبر با منبع رسمی است.

قاسم رحیمی مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل هم در این خصوص گفته است که کارخانه آرتاویل تایر تعطیل نشده بلکه با مشکل مواد اولیه مواجه است و به زودی این مشکل توسط وزارت صنعت،معدن و تجارت رفع می شود!

لاستیک- تایر

ناگفته پیداست که تعطیلی یک کارخانه مهم آن هم “گلدستون” نه تنها ناراحت کننده بلکه خبری بس نگران کننده برای بخش بزرگی از خانواده های استان است اما شایسته است به جای بازی با الفاظ و به عبارتی حرف درمانی و فرافکنی، همه واقعیات را بگوییم و طوری نباشد که بعدها تادیه نشدن مطالبات این شرکت از خودروسازان و نرسیدن “مواد اولیه” که بیگمان بخشی مهم از این فرایند از اختیار ما خارج است را بهانه تعدیل و اخراج کارگران قرار دهیم.

اکبر بهنامجو استاندار اردبیل مردادماه جاری در جریان بازدید از این کارخانه اعلام کرد که با افتتاح فاز دوم، تعداد ۴۰۰ نفر در این فاز مشغول به کار خواهند شد.

به گزارش تابناک اردبیل، گفته می شود در حال حاضر تعداد ۱۵۰۰ کارگر در این کارخانه مشغول به کار هستند که در صورت تعطیلی، مشکلات زیادی متوجه این قشر زحمتکش و خانواده های آنان در شرایط کنونی و تنگنای اقتصادی خواهد شد.

بسیاری از واحدهای تولیدی استان اردبیل منجمله کارخانه های شاخصی چون ذوب آهن اردبیل، نئوپان سازی خلخال،سبلان پارچه و … طی یک سال اخیر تعطیل و صدها کارگر آن از کار بیکار شده اند.

با وجود آمار بالای بیکاران ناشی از ورشکستگی و تعطیلی واحدهای تولیدی در استان طی یک سال اخیر، آقای اکبر بهنامجو استاندار اردبیل بدون هیچ توضیحی درباره سرنوشت این بخش از نیروی کاری بیکار شده، اعلام کرده که تا پایان سال جاری ۲۰ هزار شغل در استان ایجاد می کند.

طبق آخرین آمار منتشره در پنجره واحد اشتغال استان، تا لحظه تحریر این گزارش ۱۲۲۸۴ شغل( هر لحظه در حال افزایش) از تعهد اشتغال ۲۰ هزارنفری تحقق یافته است!

شرکت مجتمع صنعتی آرتاویل تایر به عنوان بزرگترین کارخانه لاستیک سازی شمال غرب کشور در شش کیلومتری شهر اردبیل(جاده سردابه) و در دامنه سبلان واقع است.

انتهای پیام/تابناک اردبیل