مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به اینکه ۷۰ میلیارد برای خرید اراضی شخصی واقع در طول مسیر کمربندی خلخال لازم است، گفت:یکی از دلایل مهم توقف پروژه، پیشنهاد حذف آن از سوی وزیر سابق راه و شهرسازی بود.


ساوالان خبر (savalankhabar.ir)

جاده- خطر

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: پروژه کمربندی در حال اجرای شهر خلخال در صورت تامین اعتبار برای خرید اراضی شخصی واقع در طول مسیر تکمیل شده و به بهره برداری خواهد رسید.

محبوب حیدری در جریان بازدید نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس از این پروژه نیمه تمام افزود: با توجه به پیگیری نماینده مردم منطقه و استاندار اردبیل این پروژه فعال شده و عملیات خاکی در سه کیلومتر از مسیر ۵/۵ کیلومتری اجرا شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۲۰ میلیارد ریال باید به عنوان مطالبات به پیمانکار مجری پروژه پرداخت شود، گفت: پروژه در طول سه کیلومتر از اراضی ملی اجرا شده و برای خرید و تملک اراضی شخصی واقع در مسیر باقیمانده نیز ۷۰ میلیارد ریال نیاز است.

او همچنین افزود: پروژه احداث کمربندی خلخال به عنوان فاز چهار راه اصلی خلخال به فیروزآباد و بخشی از پروژه ملی راه رضوانشهر، خلخال، میانه به میاندوآب است که همزمان با عملیات اجرایی راه فیروزآباد آغاز شده ولی بدلایل مختلفی در مقاطع زمانی مختلف متوقف و تعطیل شده است.

وی یکی از دلایل مهم توقف پروژه را پیشنهاد حذف آن از سوی وزیر سابق راه و شهرسازی در سفر به این منطقه در سال های گذشته ذکر کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در سال های اخیر توجه ویژه ای به اجرای پروژه های راه سازی خلخال و ارتقای شاخص راه های ارتباطی این شهرستان شده و این امر سبب افزایش میانگین شاخص بهره مندی مردم منطقه از راه های اصلی ، فرعی و راه ارتباطی آسفالت روستایی شده است.

بشیر خالقی، نماینده مردم شهرستان های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز در این بازدید گفت: تکمیل و بهره برداری از کمربندی از مطالبات به حق مردم است که باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

نبود جاده کمربندی از طرف مسیر تازه احداث شده راه اصلی خلخال به فیروزآباد موجب ترافیک مسیرهای منتهی به خیابان های کم عرض خلخال و راه بندان مسیرهای منتهی به جاده جدید خلخال به اردبیل می شود.

انتهای پیام/